Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Mutfak Dekorasyonunda Bahar Esintisi

Mutfak dekorasyonu evlerin en can alıcı mekanlarıdır bu sebeple dekorasyonu yani göze hitap etmesi oldukça önemlidir. Mevsimler insan ruhuna etki ettiği gibi ruh hali de istemlere ve yaşayış biçimlerine etki ederki dekorasyonda bu doğrultuda şekillenir. Bahar özelliği itibari ile huzuru ruhumuza taşırken bu mutluluk esintisi mekanlarımıza da yerleşmeli ki bir bütünlük söz konusu olsun.

Mutfak Dekorasyonunda bahar esintilerini buluşturmak zor değil bilhassa bir kaç küçük değişiklikle bunu başarmak mümkün olacaktır.  Öncelikle baharın ve yazın sıcaklık ve aydınlığını sarı, lila ve yeşil renklerin pastel tonlarıyla yakalayabilirsiniz.

 

 

Renkten bahsedince bunu sadece boyama anlamında değil kullanacağınız malzemeler ve aksesuarlarda da düşünün. Tekstil ürünleri ve hatta elektrikli küçük ev alatlerinde bile düşünebilirsiniz. Özellikle Yalan Dünya Dizi dekorasyonunda bulunan kiracıların kaldığı mutfakta kullanılan kırmızı buzdolabı tarzında beyaz eşya ve bu sene moda diyebileceğimiz renkli beyaz eşya mopdelleri tercih edilebilir.

Çizgili veya çiçek desenli önlükler, renkli eldivenler canlı renk tonlarında mutfak gereçleri mutfağınıza baharı getirecektir. Sadece aksesuarlarda değil mobilya aksamlarında da renkli kullanmak oldukça farklı olacaktır.

 

4 Yorum

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir