İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Modern Stil Nasıl Olmalı ?

Dekorasyon Fikirleri 23 Nisan, 18:24'de eklendi

Dekorasyonda stil, tarz yani size özgü anlayış oldukça önemli bir olgudur bu suretle bir mekanda düzenleme aşamasından önce; hislerinizle, ve zevklerinizle öğrendiklerinizi mix edeceksiniz, sizin için doğru olan stili belirleyerek dekorasyona başlayacaksınız. Buradan hareketle eğer stiliniz modern tarz kombinasyonu ise bu yazı ve görseller tam size göre.

modern dekorasyon (1)

modern dekorasyon (2)

modern dekorasyon (3)

Görseller Jamarchıtects firmasının recidence modern konspet dekorasyon çalışmasından. Modern mimari olabildiğine sadelikle nakış gibi işlenmiş. Göze batmayan detaylar, zıt renklerin uyumuna monokrom indirgemeler ve sade aksesuarlar oldukça başarılı düşünülmüş.

modern dekorasyon (4)

modern dekorasyon (8)

Not: Bu dinlenme koltuğunu Esat Fişek imzalı dekorasyon çalışmalarında da görmekteyiz bu sebeple bizi çok da mest etmiyor. Modern dekorasyon stilini yansıtmak istiyorsanız ahşabı modernite de buluşturmalsınız çünkü metal maddeler ve keskin hatlar cüretkar mekanlar meydana getirir ancak bu atmosferi boğabilir bu sebeple ahşaba modern dokunuşlar doğal bir moderniteyi yakalamanızı sağlar.

Bu noktada ahşap ile metali birlikte kullanabilirsiniz. Bir ek olarak ta modern ahşap prezentasyonda favori rengimiz zeminde koyu duvarda beyaz boyamadır. Bu ahşap mobilya ve eşyaları vurgularken görüntü akustiğini yakalamanızı sağlar.

modern dekorasyon (10)

modern dekorasyon (11)

“Modern stil nasıl olmalı?” Sorusuna bu yazımızda bu görselleri neden paylaştığımızı anlamışsınızdır. Sevdiğimiz tarza odaklı bir apartman düzenlemesini en detayları ile görüyorsunuz. Modern stilde kullanacağınız mobilya kıvrımlı hatlardan uzak sade ve modern çizgide olmalıdır. Dediğimiz gibi siyah zemin beyaz duvar ikileminde beyaz sade bir konsol ortama iyi ayak uyduracaktır.

Mutfakta stilinize uygun mobilyalarda kullanacağınız sandalye ve masalar için seçeneğiniz bol olduğu için şanslısınız çünkü günümüz tasarımcıları mükemmel sandalye tasarımlarına imza atıyorlar. Dublex bir evde merdiven ortada kullanıldığında mekanda ferahlık sağlamak adına korkulukları şeffaf cam yapmanız bu sıkıntıyı giderecektir.

Siyah zemin tavsiye ediyoruz bu sebeple mobilyanızın açık renklerde olmasına çalışabiliriz. Mobilyanız ceviz beyaz kombinasyonlu olabilir ancak koltuğunuz da silinebilir taytüyü açık renklerde kumaş düşünmeniz doğru olacaktır.

Modern stil sade tasarımlı aksesuarlarla vurgulanmalıdır ve klasik olmayan sürahi ve vazolar da değerlendirilebilir. Modern dekorasyonda çerçevesiz tablolar ve parçalı tablolarla duvarlarınızı doldurabilir çocuk odanız içinse stickerlardan yararlanabilirsiniz.

Modern stilde perdelerinizin fonları düz ve geometrik desenlerde tercih edilmelidir. Mutfakta monokrom renkler tavsiyemiz olurken renk kombinasyonunu ikilemek istiyorsanız ahşap tezgah açık renkte mebran dolaplar şeklinde olmalıdır.

Avizelerinizi üçlü ya da beşli spot şeklinde antrenizde bir objeye vurgulayabilirsiniz. Son olarak modern mimari ve dekorasyonda stilinizi şekillerde kıvrımlı hatlardan kaçınarak ışık süzmeleri ile ön plana çıkarırsanız modern dekorasyon stilinde başarıya ulaşacağınızdan eminim.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

 
Bumerang - Yazarkafe
Dekoratif Kabaklar !!

Dekoratif Kabaklar !!

0
0
25 Nisan, 17:48
Kozmetik De Dekor !

Kozmetik De Dekor !

0
0
16 Nisan, 14:06
Dekoratif Işıklı Toplar

Dekoratif Işıklı Toplar

0
0
22 Mart, 17:58
Modern İskandinav Dekorasyon

Modern İskandinav Dekorasyon

0
0
9 Mart, 10:06
Bebeğime Özel

Bebeğime Özel

0
0
26 Şubat, 17:14
Mermer Modasına 5 Öneri

Mermer Modasına 5 Öneri

1
0
24 Şubat, 16:37
Golden Rose havası

Golden Rose havası

0
0
8 Şubat, 02:04
Duvarda Seramik Esintisi

Duvarda Seramik Esintisi

0
0
9 Temmuz, 09:43