Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Mobilyaların Saklanması

Soru :Merhabalar, size bir sorum olacaktı. Evimde şu an kullanmadığım ama ileride kullanabileceğim ya da ihtiyacı olan birisine verebileceğim malzemeler var. Evlerde kullanılmayan koltuk, kanepe, sehpa gibi mobilya eşyaları nasıl saklanmalıdır? Beni bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim. İyi çalışmalar.

Canan KEMERBAŞ

mobilya-nasıl-saklanırCevap : Canan hanım anladığım kadarıyla kısaca mobilyalarınızın depolanması konusunda muhafazasını öğrenmek istiyorsunuz. Öncelikle belirtmeliyiz ki mobilya kaynağı ağaç olduğu için su ve nem den olabildiğine uzak olmalıdır. Saklayacağınız alan su ve neme maruz kalmış bir yer olmamalıdır.

Kuru bir mekan sözkonusu ise bu aşamadan sonra mobilyaların muhafazası için kartonla açık alan kalmayacak şekilde demonte edilerek paketlenmeniz gerekmektedir.

Koltuk takımları içinse önce naylon ile hava almayacak şekilde sonrasında ise tekrar karton ile paketleme yapamanız gerekmektedir. Bu işlemleri yaptığınız takdir de uzun bir süre dahi mobilyaları deformasyona maruz bırakmadan saklayabilirsiniz.

Esen kalın..

Editör

 
2 Yorum

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir