İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Mobilya Sektöründe Gelişmeler

Gündem, Haberler, Mobilya 21 Şubat, 15:13'de eklendi

Türkiye mobilya sektörü hızla yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Ankara siteler, Bursa İnegöl, İstanbul, Kayseri, Gebze ve İzmir gibi lokomotif şehirlere her geçen zaman diliminde yenisi eklenirken mobilya firmaları sürekli atılımlarla mobilya sektörünü farklı bir konuma taşıyor.

İşte mobilya sektöründen inciler:

çilek-mobilya-kolombia-mağazasıÇilek Mobilya Kolombiya da ilk mağazasını açtı. Özellikle yurt dışında ülkemizi iyi temsil eden firmalardan Çilek grubu yurt dışı mağazalarına bir yenisi ekledi. Bu mağaza aynı zamanda Kolombiya da ilk olma özelliğini taşıyor. Halihazırda 66 ülkede 444 mağazası bulunan Çilek Odası 3 yıl içinde 8 mağaza daha açmayı hedefliyor.

Boydak Holding, Rusya ve Ukrayna da kanepe, koltuk ve yatak üretecek. İstaikbal ve Bellona ile sektörde liderliği elinde bulunduran grup yurt dışında da ivme yakalamak istiyor.

Doğtaş Mısır da ikinci mağazasını açtı. Exclusive serisi ve mağazacılık anlayışı ile liderliği zorlayan ve yerelde ciddi bir güven kaznan firma yurt dışında da büyümeye devam ediyor.

Bu gelişmelerin yanısıra mobilya sektörü makro düzeyde de ciddi ivme kazandı. İhracat 2011 e göre 2012 iyi bir seyirle yükseliş doğtaş-mısır-mağazasıgösterdi ve firmalar globalleşme çabalarını ciddiyetle sergilediler.

Tabi mşkro düzeyde ele alıdğımızda sektörde, özellikle iç pazarda bir durağanlık söz konusu. Buna etken kredilerle şişen bir ekonomik gösterge diye tahmin ediyoruz çünkü alım gücü kredi borçları ile kırıldı bir bakıma kredi ile mevcut ihtiyaçlar alınırken özel tüketimleri ve dayanıklı tüketim malı alımını öteledi. Umarız mikro sektörel potansiyelde de hızlı bir yükseliş gözlenir ve perakendecilerimiz başarılı yükselişlerini sürdürürler.

Ev dekorasyonu siteniz MobDizayn mobilyanın gündeminin ve dekorasyon örneklerini sizlerle paylaşmaya devam ediyor…

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

 
Bumerang - Yazarkafe
Yeni blok ‘DÜĞÜN’

Yeni blok ‘DÜĞÜN’

0
0
10 Mayıs, 11:43
İlk Yardım !

İlk Yardım !

0
0
1 Mayıs, 10:50
Çocuklar Da İletişim Sorunu !

Çocuklar Da İletişim Sorunu !

0
0
30 Nisan, 10:26
Rahatlama Ve Dinleme Zamanı

Rahatlama Ve Dinleme Zamanı

0
0
29 Nisan, 14:28
Taşların Gücü !

Taşların Gücü !

0
0
28 Nisan, 11:35