Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Mevsimlerden ‘Yaz’

Mobilya Kullanma Kılavuzu

Faydalı Bilgiler 2 Ocak, 15:33'de eklendi

Her ürünün kullanım kılavuzu olurda mobilya’nın olmaz mı.? Elbet olur, ancak bunu kategorize etmemiz gerek. Açıklayacak olursa mobilya dediğimiz zaman aklımıza birşey değil birçok şey gelir. Koltuk takımı, yatak odası, yemek odası v.s.

Koltuk, Kanepe Kullanımı ve Temizliği

Koltuk ve kanepeler kumaş biçimine göre temizlenir. Soft silinebilen kumaş ise cifli su ile kumaş silinebilir ancak kesinlikle uyarıyoruz asla direkt cif temas etmeyiniz. Bir miktar su içine az miktarda cif ya da hafif temiz sabunlu bir bezle bu kumaşların temizliğini yapabilirsiniz.

mobilya kullanımı (4)

Soft kumaşlar silinirken sadece belli bir bölümü silip bırakmayın genel manada bir temizlik yapın çünkü silinen yer ile silinmeyen yer arasında renk farklılıkları oluşabilir. Koltuk panzot, suni deri ise ozaman yine hafif sabunlu bir bezle temizlik yapabiliriz ancak ağır deterjan türü temizlik malzemesi asla silinmemelidir. Koltuk gerçek deri ise ozaman özel bir bakım türü uygulanacaktır ve almış olduğunuz mağazadan size bu konuda özel bilgi verilecektir.Şölin kumaşlar da yine sabunlu bezle temizlenebilir ancak tükenmez kalem lekesi v.s. çıkmayacaktır bunun için nano teknoloji ile üretilen soft kumaş kullanılıyor olması gereklidir.

Koltuk kollarına asla basılmamalı ve üzerlerine çıkılmaması gerekmektedir. Koltuk genel mana da mukavemetini kollardan alsa bile asla kollara oturulmamalı ve üzerlerine çıkılmamalıdır.

Koltuk asla duvara yaslanmamalı ve değmemelidir çünkü zamanla sırt bölgesi aşınacaktır.Temizleme yaparken dikişkısımlarına paralel değil dikine temizlik yapılmalıdır.

mobilya kullanımı (2)

Ahşap, Lake Mobilya Kullanımı ve Temizliği

Ahşap mobilya suntalam mobilya’ya göre daha kibardır bu nedenle daha kolay çizilir ve üzerine sert cisimler konmamalıdır.Ahşap mobilyalar yine rutubet ve neme karşı daha dayanıklıdır ancak yine de mobilya üzerinde asla su ve nem bırakılmamalıdır, hemen kurutulmalıdır.

Lake mobilyalar mdf üzerine el boyamasıdır. Görünüşte oldukça zarif dururlar ancak temizliğine ve kullanımına daha dikkat gerekir. Temizlik saf temiz su ile nemlenmiş bir bezle yapılmalıdır. Mobilya parçaları bağlantı sistemleri gereği asla yerinden oynatılmamalıdır, bu ahşap bile olsa.

mobilya kullanımı (3)

 

Suntalam, MDFlam Mobilya Kullanımı ve Temizliği

Mobilya parçaları suntalam ve mdflam da aynı mukavemeti sağlar, aradaki fark sadece esneme de ve neme dayanma oranında hissedilir.Lam kaplama mobilyaların kullanımı ve temizliği hemen hemen aynı olmaktadır. Lam kaplama mobilyalar demonte olmadan yerinden oynatılmamalıdır.Bu mobilyalar lake ve kaplama mobilyalara nazaran daha dayanıklıdır ve üzerlerine sert cisimler her nekadar tavsiye etmesek de konulabilir.Lam kaplama mobilyalar dayanıklı da olsa asla üzerlerinde su bırakılmamalı, nemli rutubetli yerlerde kullanılmamalıdır.

Kaplama taba zarar görmez ancak kenar pvc yapıştırma kısımlardan iç kısmına su sızar ve bu da mobilya nın şişmesine sebep olur.Mobilya temizlenirken cifli su ile kolaylıkla temizlenebilir. Bu sıralanan maddeler yeni inox ve high gloss suntalam ve mdflam için de geçerlidir.

mobilya kullanımı (1)

MobDizayn olarak Mobilya kullanımı ve temizliği konusunda bilgilerimizi tecrübemizden ve bu işle meşgul olan mobilyacılardan yararlandık. Bu anektotlar tamamen bilgilendirme amacındadır. Mobilya kullanımında ilk olarak satıcınızla irtibata geçin ve bilgi alın. Olabilecek hata ve zararlardan hiçbir şekilde MobDizayn sorumlu değildir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başlıklar:
 
Bumerang - Yazarkafe
 
Ponponlu Paspas Yapımı

Ponponlu Paspas Yapımı

1
0
8 Mart, 18:20
İlk Bağ ‘GÜVEN’

İlk Bağ ‘GÜVEN’

0
0
26 Şubat, 15:55
Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?

Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?

0
0
23 Şubat, 18:47
Keten Koltuk Kumaşı Hakkında

Keten Koltuk Kumaşı Hakkında

0
0
12 Şubat, 14:33
Karo Halı Nedir ?

Karo Halı Nedir ?

Kara Tahta Nasıl Yapılır ?

Kara Tahta Nasıl Yapılır ?

0
0
9 Temmuz, 17:10