Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Mevsimlerden ‘Yaz’

Mobilya Kullanımı

Faydalı Bilgiler, Manşet 11 Aralık, 08:56'de eklendi

MobDizayn web siteniz mobilya kullanımı hakkında bildiklerini sizlere aktarmaya yeni yazı dizisiyle devam ediyor. Yeni yazı dizisi diyoruz çünkü mobilya kullanımı hakkında tüm sorulara cevap olabilecek ince anektotları bu yazılarda paylaşacağız. Mobilya nasıl kullanılır, mobilya kullanımında yapılan hatalar ve mobilya temizliği gibi sık sorulan sorulara cevap bulacağız.

 

1.Sık sorulan sorular

 • Günümüzde yaygın olan sürgü kapılı gardropların kullanımı nasıl olmalı?
 • Güncel yatak oda modellerine baktığımızda hemen hemen tamamı sürgü kapılı dizayn edilmektedir. Hal böyle olunca sürgü kapılı gardrop modellerinin kullanımı ve yaşanılan sorunlar da orantılı olarak artmakta. Tabi konuyla ilgili sık karşılaştığımız sık sorular bulunmakta. Edindiğimiz tecrübelerle mukabil hem kullanım konusunda bir kaç tavsiyelerde bulunacağız.
 • Sürgü kapaklı gardroplarda kurulan zemin oldukça önemlidir, bu yüzden zeminin düz olmasına değilse düzleştirecek taban yapılması oldukça mühimdir.
 • Zemin eğer düz değilse gardrop ilk kurulumda bir sorun oluşturmayacaktır ancak zamanla ürün tabanı eğri yerlerde bel verecek ve sürgü kapakların raydan çıkmasına sebebiyet verecektir.
 • Güncel yto modellerinde genellikle gardroplarda kapak fren sistemleri bulunmaktadır. Bu sistem kapakların gardrop yanlarını zorlamasını önler ve mukavemeti arttırıcı bir etkiye sahiptir.
 • Gardrop malzemeleri genellikle suntalam olmaktadır ancak burada mühim olan ana iskelet 18mm, yan dikmeler 22mm ve üzeri olmasıdır.
gardrop

2.Sık görülen Problemler

 • En çok yaşanılan sorun kapakların raydan çıkmasıdır.
 • Kapakların yan dikmeleri patlatması, bağlantı sistemini yorması.
 • Üst ve tabanın bel vermesi, yamulması.
 • Arkalıkların patlaması.
 • Fren sistemlerin amörtisör arızası.

3.Peki ne yapmalı

 • Başlıklara bakacak olursak sorunlar genellikle tek sebepli olmamaktadır. Ürün bazlı sorunlar, kullanıcı hatası sorunlar ve kurulum yanlışlığından kaynaklı sorunlar oluşmaktadır.
 • İlk önce ürün doğru bir zeminde gerektiğinde taban desteği ile kurulmalıdır. Kurulumu tecrübeli ve usta kişiler yapmalıdır.
 • Kurulumdan sonra ürün asla kaydırma yoluyla yeri değiştirilmemelidir.
 • Gardrop kapakları eğer aynalı ise 60kg seviyelerine çıkmaktadır. Bu sebeple kapaklar kullanımda asla çekip bırakılmamalı bütün yük fren sistemlerine yüklenmemelidir. Eğer böyle olursa fren sistemleri ömrü azalır ve genel bağlantı sistemi yorulur. Daha sonrasında ise kapaklar yerinden çıkacaktır.
 • Gardrop üstlerine asla yük ve benzeri eşya konulmamalıdır.

sürgülü-gardrop

Sonuç olarak

Mobilya problemlerinde arıza sss ortalamalarına baktığımızda ürün, kurucu ve kullanıcı sebeplerinden kaynaklı sorunlar eşit olarak dağılmaktadır. Bu sebeple öncelikle güvenilir yerden ürün almak başlıca önemlidir, sonrasında ise malzeme kalitesi ve kurucu ustalar ve sonrasında kullanıcıların özenle ürünü kullanmasıdır. Böyle olursa mobilyalarınızı uzun ömürlü kullanabilirsiniz.

Görüş ve Önerileriniz için aşağıdaki kutulara yorum bırakabilirsiniz.. ya da info@mobdizayn.com adresine mail atabilirsiniz..

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Filiz srngl 12 Aralık 2012

çok güzel ve faydalı bir paylaşım teşekkürler.

Editör 15 Aralık 2012

Rica ederiz

 
Bumerang - Yazarkafe
 
Beğendiğiniz Kitap

Beğendiğiniz Kitap

0
0
25 Nisan, 14:22
Şapka Tasarımcısı

Şapka Tasarımcısı

0
0
24 Nisan, 15:31
Basit Dekorasyon İpuçları

Basit Dekorasyon İpuçları

0
0
19 Nisan, 15:51
Mıknatısın Gücü !

Mıknatısın Gücü !

0
0
18 Nisan, 12:15
Mevsim Salatası !

Mevsim Salatası !

0
0
17 Nisan, 10:53
Kozmetik De Dekor !

Kozmetik De Dekor !

0
0
16 Nisan, 14:06
Dikiş Çalışması !

Dikiş Çalışması !

0
0
16 Nisan, 11:40
Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

0
0
15 Nisan, 09:55
Duvar Rengi Kararsızlığı

Duvar Rengi Kararsızlığı

0
0
16 Mart, 16:55