Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Yeni Bağlantı Sistemi

Evet başlıkta gördüğünüz gibi bu durum bizim için gerçekten ilgi çekici video’yu izledikten sonra sizin için de öyle olabilir. Her geçen gün gelişen teknoloji ile birlikte mobilyada ürün bağlantı sistemleri daha da kolaylaşıyor. Önceleri çivi, tutkal ve sonrasında vidalama ile devam eden bağlantı modellemeleri son olarak

sunta ve mdf’den bağımsız olarak direkt olarak bağlantı ile montalama şeklinde devam etti. Ancak mobilya da masa ayağı, köşeler gibi öyle noktalar vardırki bağlantı sistemi mecburen dışarıdan görünür ve açıklı bir aparatla gidermek zorunda kalırsınız. İşte yeni buluş bu sprunu ortadan kaldırıyor.

Dişi ve erkek iki vida her biri ayrı bağlanacak şekilde önce şarjlı ile monteleniyor. Daha sonrasında iki ayrı parçayı vidalardan birleştiriliyor ve sistem bu aşamada devreye giriyor.Tamamen manyetik etki gücünün kullanıldığı bu sistemde fiziki müdahale olmadan parçalar vidalarla sıkıştırılıyor. Çalışma mantığı aslında çok basit ancak marifet bunu düşünüp uygulamaya koyabilmekte. Zıt kutupların itelemesinden faydalanılarak vidalar çevriliyor ve temassız sıkma işlemi gerçekleşiyor. Tabi bu parçaların kenarından tutulduğu için bağlantı sonrası açık bir delik kalmıyor. Şimdi buyrun videoyu izlemeye..

 


Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir