İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Mobilya Almadan Önce

Faydalı Bilgiler 4 Mayıs, 09:32'de eklendi

Mobilya bildiğimiz üzere dayanıklıtüketim mamullerinden biridir, bu sebeple ürün alındığında ve kullanıldığında ortalama 5 yıl bir ömür vaad etmektedir. Tabi kullanım şekline ve ürünün dayanıklılığına göre kullanım ömrü değişiklik gösterecektir. Dolayısıyla uzun ömürlü olması ve günlük yaşamımızın vazgeçilmez parçası olacak olan mobilya’nın seçimi kolay olmayacaktır ve bu sebeple bu makalemizi yayımlıyoruz, bunu okumadan mobilya almayın…

ev dekorasyonu

Mobilya alma amacı taşıyan bireyleri iki guruba ayırabiliriz. Birincisi yeni evlenecek olanlar, ikincisi ise evini yenileyecek olanalar. Her iki gurup için mobilya almak, kararı zor olan alışverişlerdendir diyebiliriz. Tabi genel olarak dikkat edilmesi gereken hususlarda var.  Öncelikle zevklerin belirlenmesi gerekli ve tarzınız dışında olan ürünleri inceleyerek hem zaman kaybetmeyin hem de satıcıya zahmet vermeyin. Alışverişe çıkmadan önce şablonunuzu oluşturun ve gerekli neyse onlar için küçük notlar alın ancak en önemlisi kesinlikle evinizin ölçülerini alın. Şimdi mobilya almadan önce ne yapılması gerekli bunları gruplarımızla birlikte inceleyelim.

Evlerini yenileme amacıyla mobilya alışverişine çıkacak bireyler açısından baktığımız zaman ilk dürtü farklılık kazanmaktır ve gündemi yakalamaktır. Bu güzel bir düşünce ancak olumsuz sonuçlarda doğurabilir şöyle ki modayı yakalmak adına asıl ihtiyaçlarınızı gözardı edebilir ve ev dekorasyonunuzun bütünlüğünü, çizgisini bozabilirsiniz. Burada şu yapılması gerekir ki ilk amaç nedir? Evde yenilik mi yoksa eskiyen mobilyaları yenileriyle değiştirmek mi?. Eskiyen mobilyaları yenileriyle değiştirmek asıl amaç ise ürünlerin ikamesi aranmalıdır. İkamesinden kastımız yeni mobilyaların evinzin genel tarzına tezat olmaması ve dekorasyona ahenk katmasıdır. Evinizi yenileme amacındaysanız burada bir iktisat yapın derim. Şöyle ki mevcut mobilyalarınız sağlamsa ve salt yenileme can sıkıntısı dürtüsü ile bir değişim amacına girdiyseniz, değişimi sadece yeni eşyalar alarak değil farklı yollarla da yakalayabilirsiniz. Bu sebeple bir araştırma içine girin. Mevcut mobilyaları yeniletmek mi daha uygun yoksa yeni mobilya almak mı? İnanın zevlerinize güveniyorsanız mevcut mobilyalarınıza dans ettirebilirsiniz ki MobDizayn Tiyosu verelim; bu senenin modası çiçekli desen ve folklorik dekorasyondur. Açık renklerde koltuk örtüsü yaptırabilir ve kırlentilerinize çiçek desenle kaplayabilirsiniz, ortaya çok iyi bir sonuç çıkacak…Yanlız kumaş örtüsü hasırımsı soft kumaş olmasını tavsiye ederim. Ancak yeni mobilya almaya kararlıysanız ozaman ana amacınız yeni ve farklı birşeyler yakalamak olacak. Bunun için bir sonraki yazımızda yeni inegöl mobilya modelleri görsellerini sizlerle paylaşacağız, mutlaka görün.

Düğün yapacak çiftler genellikle bir ön gezintiye çıkarlar. Aslında ilk gezinti internet ortamında olur ve hatta belkide bu yazıyı okuyarak mobilya alma telaşınıza başlamış oluyorsunuz, ozaman çok şanslısınız bu yazı tam size göre…Yeni evlerini yeni mobilya ile döşeyecek, dünya evine girecek çiftlere önerimiz evlerinizi belirlemeden mobilya telaşına girmemeleridir. Neden diye soracak olursanız karşılaştığımız durumlarla mukabil, beğenilen mobilyaların evlere uymaması ve büyük gelmesi gibi durumlar sözkonusu olabiliyor. Bu sebeple önce evin tutlmasıdır. Daha sonra mobilya alışverişine çıkılmadan önce mümkünse evin krokisi ya da mekan ölçülerinin alınmasıdır. Sonrası kolay olacaktır çünkü bu mobilya evimize olurmu olmazmı sorunsalı ortadan kalkacaktır. Artık zevklerinizi belirleyin ve ortak noktalarda buluşmaya çalışın, genel ev dekorasyonu çizginiz doğrultusunda mobilya seçimine gidin.

Son Notlar:

 • İlk önce evinizin ölçülerini alın mümkünse ev oda planını alın.
 • Genel ihtiyaçlarınızı belirleryin.
 • Ortak dekorasyon çizginizi belirleyin ve ortak noktada buluşmaya çalışın.

 

 • Mobilya alışverişinde tarzınızı belirleyin. (klasik, modern, avangard, ahşap, suntalam, lake, mdf v.s.)
 • Suntalam mobilya dandiktir! havasına kapılmayın, evet sunta mobilya dayanıksızdır ancak E1 standarlarında suntalam mobilya dayanıklıdır ve kalitelidir ayrıca fiyat performans oranı iyidir.
 • Yatak konusunda yatak merkezlerinden alma düşünceniz olabilir ancak mobilya mağazası iyi bir firma ile anlaşmalıysa yatağı da uygun fiyata almanız mümkün olacaktır.
 • Bazıları toplu takım alınca indirim uygulanır mantığı taşırlar bu doğru bir kanı.
 • Mobilya yüksek meblağlarda satılan bir üründür bu sebeple etiket sistemi olmayan yerler olabilir burada piyasa fiyatlarını bilmiyorsanız ve art niyetle karşılaşırsanız ciddi indirimlerle de karşılaşabilirsiniz. (fiyat yükseltilir ve sonra indirilir -> müşteri bunu iyi indirim yaptı zanneder.)
 • Aynı ürünü başka bir mağaza da daha iyi fiyata ya da daha pahalı bulabilirsiniz ve bu fark uçurum mahiyetindeyse aldanmayın ! çünkü aynı görünümde ürün farklı kalitede malzemelerle yapılabiliryor, şöyle ki siz mobilyanın kenar PVC lerini sökmeden sunta ya da mdf olduğunu, koltuk kumaşını sögmeden süngerin 16 danste ya da 32 danste olduğunu anlayamazsınız. Burada firmanın güvenilir olması önem arz eder.
 • Pazarlık Sünnettir…
 • Pahalı mobilya her zaman kaliteli mobilya değildir.
Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Zengin 06 Mayıs 2012

Bunların bilinmesi lazım

 
Bumerang - Yazarkafe
Ponponlu Paspas Yapımı

Ponponlu Paspas Yapımı

1
0
8 Mart, 18:20
İlk Bağ ‘GÜVEN’

İlk Bağ ‘GÜVEN’

0
0
26 Şubat, 15:55
Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?

Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?

0
0
23 Şubat, 18:47
Keten Koltuk Kumaşı Hakkında

Keten Koltuk Kumaşı Hakkında

0
0
12 Şubat, 14:33
Karo Halı Nedir ?

Karo Halı Nedir ?

Kara Tahta Nasıl Yapılır ?

Kara Tahta Nasıl Yapılır ?

0
0
9 Temmuz, 17:10