Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Merdiven Altlarını Değerlendirin

Evlerimizde atıl kalan ve değerlendirmediğimiz mekanlardan biri de merdiven altlarıdır. Aslında akıllı çözümlerle merdiven altları hem kullanım açısından değerlendirilebilirken hem de çok iyi dekoratif çözümler sunmakta. Bu yazımızda sizler için merdiven altlarını değerlendirmenize ışık tutacak fikirler sunuyoruz.

dekorasyonda-merdivenler

Merdiven altları değerlendirildiğinde kullanışlı mekanlardır. Bu alanda kendinize çalışma ofisi hazırlayabilir, raf sistemlerinizi ve çekmecelerinizi adapte edebilirsiniz.

dekorasyonda-merdiven-kullanımı

Dekoratif çözüm sunmak adına her karoya yani merdiven basamağına simetri olacak çekmece ve raflarla özel mobilya yaptırabilirsiniz. Bu sayede meriven altına son basamakta düz ineceği için kullanım alanı daha da açılacaktır.

merdiven-ve-dekorasyon

Bu mekanları çekmece olarak kullanmak gerçekten iyi bir çözüm bu alandan kazanmanızı ve mekandaki boşluğu örtmenizi sağlar.

dekorasyon-ve-merdiven

Doğru tercih olduğu için merdiven altları genellikle çekmece olarak kullanılmakta. Ancak burada dikkat etmeniz gereken merdiven altının rutubet almaması aksi halde mobilyanız şişer ve çekmeceler kullanılamaz olmakta.

merdiven-altı-dekorasyon

Sadece merdiven altları değil merdiven basamaklarından uzanır şeklinde ahşap merivende de çekmece uygulayabilirsiniz.

dekorasyonda-merdiven

Son olarak merdiven altlarını kütüphane olarak kullanabilirsiniz. Dolayısıyla merdiven altları ev dekorasyon uygulamanızda kullanabileceğiniz çok kullanışlı mekanlardır.

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir