İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Marjinalleşen Mobilya

Haberler 28 Ağustos, 13:58'de eklendi

Mobilya ev dekorasyonu temaları içinde ayrı bir öneme sahip ve ayrıca irdelenmesi gereken bir kalemdir. Salt, ihtiyacı gideren dayanıklı tüketim ürünü olmaktan ziyade mobilya; kullanım alışkanlıkları, kültürü ve genel dekoratif tabuları şekillendiren bir üründür. Bu açıdan bakınca çeşitli anlayış ve bütçeye endeksli olarak mobilya, şekillenmektedir.

Asıl şekillendiren ana etken kullanım alışkanlıkları olmakla birlikte toplum kültürünün etkisi de bu konuda yadsınamaz bir gerçektir. Avam kesim tarafından asıl önemi ihtaycı gideren bir ev gereci düşüncesi varolan bir durumken, burjuva içinse elit sembolün, asıl önemlisi zenginliğin timsali olmuştur. Alt tabaka için mobilya göstwriş merakından ziyade (tabiki evi de süsleyecektir) kullanım kolaylığı ve evi derleyip toplayan bir araç olarak görülmektedir. Bu nedenle göze hoş görünmekten ziyade geniş hacimli sandık sunan ve uzun ömür vadeden sert süngerli bir kanepe bunun günümüzde en basit örneğidir.

Elit, burjuva ve hatta cemiyet hayatı olarak tabir edilen varlıklı bireyler içinse rahat bir koltuk ve ilk görüldüğünde şok etkisi bırakacak kadar alımlı bir dresuar önem taşımaktadır. İşte başlığımızda sektörel bir analiz açısından ele aldığımız marjinalleşen mobilya kavramına gelmiş bulunuyoruz. Artık zengin tabakalar arası mobilya gösterisi eskisi kadar etkili olmamakta çünkü yapılabilecek en farklı ve en pahalı mobilya bile ertesi gün eskimekte ve ilk bakış etkisini bırakmamakta sonuç olarak bu boşluğu iyi değerlendiren Mudo Concept’i tebrik ediyoruz ki lokal düzeyde etkisi nekadar sürer bilinmez ama nich bir ürün geliştirdi.

Bu ürün bir kütük, evet yanlış duymadınız bildiğiniz bir kütük. Bizim bildiğimiz düzeyde kütük ğzerinde odun parçalanır ancak işte girişimcilik budur ki genel düşüncemizle mukabil bir kütüğü pazarlayabilmek gerçekten son yılların en iyi pazarlamaclık hareketlerinden biri. Tabi bildiğin kütük diyecek kadar da basite indirgememek gerek çünkü doğruluğu nekadar tutarlı bilinmez ama Endonezya’dan özel getirilen ve eskitme işlemi uygulanan farklı bir yapıdaymış.İşte bu farklı kütük mobilyanın nekadar marjinalleştiğinin en büyük göstergesi bizce. Burjuva tam tamına 380,00 tl ödeyerek bu ürünü alıyor çünkü farklı olma anlayışının açmazdaki kurtuluş yolu bu. Farklı, sıradışı, marjinalite kavramlarının buluştuğu nokta.

Not: itü sözlükte mudo da satılan indirimli odun, başlığı altında bu konuda güldüresi ve düşündürücü yorumlar yapılmış bile …

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başlıklar:
 
Bumerang - Yazarkafe
İlk Yardım !

İlk Yardım !

0
0
1 Mayıs, 10:50
Çocuklar Da İletişim Sorunu !

Çocuklar Da İletişim Sorunu !

0
0
30 Nisan, 10:26
Rahatlama Ve Dinleme Zamanı

Rahatlama Ve Dinleme Zamanı

0
0
29 Nisan, 14:28
Taşların Gücü !

Taşların Gücü !

0
0
28 Nisan, 11:35
Evinizde Bir Yazar Var !

Evinizde Bir Yazar Var !

0
0
26 Nisan, 13:14
Dekoratif Kabaklar !!

Dekoratif Kabaklar !!

0
0
25 Nisan, 17:48