Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Mevsimlerden ‘Yaz’

Lateks Yatak ve Visko Yatak Farkı Nedir ?

Faydalı Bilgiler 3 Mart, 15:15'de eklendi

Yaylı yatak  evimizde kullandığımız ve sağlığımız içinde önem arz eden oldukça mühim bir kullanım eşyamızdır. Ev dekorasyonu düzenlemelerimizden farklı olarak görsellikten sıyrılmış salt kullanım ihtiyacımıza yönelik tedarik ettiğimiz yatakları almadan önce bilgilenmemiz gerekmektedir.

Bu konuda yatak alırken dikkat edilmesi gerekenler başlığı altında daha önce bir yazı yayınlamıştık ve bu yazımızdan önce bir göz atmanız da bir fayda var bu sebeple yatağın önemi konusunda değinerek sıkboğaz etmek istemiyorum.

visco

Visko sünger ve lateks yatak farkına değinemeden önce neden visko ve neden lateks ?

Yaylı yataklara göre sünger bazlı yatakların önemli farkı şu meselenden doğmaktadır. Yaylı yataklar etki ve tepki süreci ile konforizasyon sunmaktadır yani gece uyurken vücudumuz yataktan gelen tepkiye göre şeklini değiştirecektir. Bu duruma sebebiyet veren mühim olan yaylı yatağn anatomisinden kaynaklıdır. Yatağa yattığımızda bel boşlukları ve vücut kıvrımları boşlukta kalırken sürekli vücut dönerek etkileşimde bulunacaktır. Ancak süngerli yataklarda ise özellikle visko sünger, yapısı itibari ile vücut ısısına göre  vücut boşluklarını doldurduğu için gece uyurken dönme hareketlerini azalıcı bir etkiye sahiptir.

visco-sünger-katmanıVisko Yatağın Artıları: 

  • Dile getirdiğimiz gibi visko sünger yapısı itibari ile ısıya duyarlı vücut boşluklarını dolduracaktır ve daha iyi bir uyku ortamı sağlayacaktır.
  • Visko süngerli yatak uzandığınızda yavaşça çökerek vücut boşlukları orantılanır ve gece daha az hareket ettirerek az yorulmanızı ve dinlenmiş şekilde uyanmanızı sağlayacaktır.

Visko da tavsiyemiz İDAŞ Climamira Visco yatak olacaktır. Özel patentli İDAŞ Mira-Coil yay sistemi visko süngere iyi bir altyapı sunarken gömülme hissiyatını da aza indirgeyerek dengeli bir visko deneyimi yaşatacaktır. Bununla bilrikte clima serisinin özelliği ile ideal vücut sıcaklığını yakalamanızda faydalı olacaktır.

latex-bedLateks Yatağın Artıları:

  • Lateks yataklar ise sünger yapısı delikli bir yüzeye sahip olduğu için hava akımını sağlayaıcı etikisi ile sağlıklı bir ortam sunmaktadır.
  • Çift taraflı kullanılabilme imkanına sahiptir ve visko’nun aksine çökme yerine ittirme şeklinde yay hissiyatını verir.
  • Lateks daha doğal bir maddedir ve uzun ömürlüdür.
  • Lateks yataklar boyun, bel ve sırt şekline son derece uyum sağlayarak visko gibi konforlu bir uyku sağlayacaktır.

Lateks Yatak tavsiyemiz: Yine İDAŞ Clima Pocket Lateks yatağıdır ki bu yatak pocket yay sistemi ile viskonun boşluğu dolduracak doğal lateks katmanında visko konforuna yakınlaştıracaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

 
Bumerang - Yazarkafe
 
Ponponlu Paspas Yapımı

Ponponlu Paspas Yapımı

1
0
8 Mart, 18:20
İlk Bağ ‘GÜVEN’

İlk Bağ ‘GÜVEN’

0
0
26 Şubat, 15:55
Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?

Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?

0
0
23 Şubat, 18:47
Keten Koltuk Kumaşı Hakkında

Keten Koltuk Kumaşı Hakkında

0
0
12 Şubat, 14:33
Karo Halı Nedir ?

Karo Halı Nedir ?

Kara Tahta Nasıl Yapılır ?

Kara Tahta Nasıl Yapılır ?

0
0
9 Temmuz, 17:10