Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Kapak Sanatı (Dekoru)

Rusya’nın Sibirya bölgesinde motifli evi görünce herkez şaşırıyor. İlk bakışta motif süsleme enstantenesi veren görünüm yakından bakıldığında tamamen bir kapak dekorasyonu şovuna dönüşüyor. Aslında bu gösteriyorki insan eğer, içindeki ilhama kulak verirse en basit gördüğümüz kapaklardan bile ne kadar güzel şeyler yapabiliyor. Tabi bu ev dekorasyonunda pek kullanılacak gibi görünmese de, bahçe ve dış mekan dekorasyonunda tabiki kullanılabilir. Yanlız güzel görünse de biraz zahmetli çünkü tam 30 bin kapağın birleşiminden oluşuyor.

Evin hikayesi ise oldukça ilginç. Rusya’nın Sibirya bölgesine bağlı Kamarçaga bölgesinde yaşayan Olga Kostina, yıllar boyunca usanmadan şişe kapağı biriktirdi. Sonunda biriktirdiği kapak sayısının aklındaki projeye yeteceğini anlayınca da sahip olduğu tahta evin dış cephesini yapmaya başladı.


Kostina önce, topladığı tüm kapakları tek tek renklerine göre ayırdı. Ardından, mozaiklere uygulanan tekniği de kullanarak desenler halinde 30 bin adet plastik kapağı özenle tek tek duvara çiviledi ve evi bu hale getirdi.
Sonuçta ortaya çıkan manzara gerçekten şaşırtıcı. Adeta mozaik kilim görünümüne dönen ev için Ruslar yeni bir isim buldu bile: “Kapak sanatı”

 

 
4 Yorum

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir