Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

İtalya da Harika bir Villa

İtalya denince akla gelen ilk şeylerden biri modadır hiç şüphesiz. Özellikle giyim sektöründe modanın kalbi burada atarken mobilyada da italyan rüzgarı esintisi oldukça güçlü. Rönesansın başladığı yer modanın ana merkezi italya da bir villaya konuğuz, hadi birlikte bakalım.

Modanın kalbi italya da Brusceto İtalyan villasındayız…

 

 

Villa bizi Bursa gibi yeşillikler arasında karşılıyor. Çiftliği andıran bir yapıda ancak iç dekorasyon görsellerini görünce eşsiz bir italyan villası olduğu knaatine varacaksınız.

 

 

 

Doğada yanlız başına harika bir villa da şu şezlong da olmayı kim istemez…( biraz uzun mu oldu cümle ne ;) )

 

 

Villa iç mekanı ve dış mekanı bir bütün içerisinde. Yazın sıcaklığını görselde hemen farkediyorsunuz ancak mekana baktığımızda sanki ferahlatıcı bir esinti, masa üzerinde gezen bir cereyan olduğunu hissediyorsunuz. Tabi bu ambiansı oluşturan dekoratif malzemeler. Dikkat edin sandalyeler masa ve ayakları olabildiğne ince ve zayıf.

 

 

İşte villamızın iç mekanından yaşam alanı. Genel anlamda bildiğimiz salon salamanca manzarasını bu salonda görmekteyiz. Duvar ara bölmesi tarihi yapılarda alışıla gelen kubbe şeklinde yarı hilal taştan sütun mükemmel bir enstantene oluşturmuş. Tabi hemen göze çarpan ve içinizi ısıtan şömine dekorasyonun ana tamamlayıcı unsuru.

 

 

 

Villada ki mistik havanın ana kaynağı dekorasyon da kullanılan malzemeler. Ahşap malzeme de eğer doğru kullanırsanız her zaman bu mistik havayı alabilirsiniz. Renk yoğunluğu daha önce de bahsettiğimiz gibi ince mat demir malzemeli mobilyalarla kombine edilmiş ki ferah bir ortam amaçlanmış.

 

 

Villa yatak odası na baktığımız zaman misafir yatak odasına göre daha farklı bir dekorasyona sahip. En bariz farklılık yatak karyola başı ve ayak ucu…

 

 

 

 

 

İtalyan eşsiz mimarisi örneklerinden Brusceto Villa görsellerini sizlerle paylaşmış olduk. Görsellerde gördüğümüz üzere geniş yatak odaları kullanılmış. Geniş yatak odalarında da genellikle çok büyükse koltuk takımı ya da orta büyüklükte ise berjer koltuklarla boşluk doldurulmuş bundan yatak odası dekorasyonu konumuzda bahsetmiştik. Son görselde banyodan bir kesit. Banyo da bütün villa dekorasyonunda hakim olan ahşabın sadeliği ön planda ve kahve tonlarında fayanslar tamamlayıcı unsur.

İtalya da Brusceto Villa bizim beğenimizi yeterince kazandı. Sizinde konu hakkında fikir veya yorumlarınız olursa yazmanızı düşüncelerinizi bizimle paylaşmanızı istiyoruz.

 

11 Yorum

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir