İskandinav Stili Dekorasyon

Kuzey Avrupa’dan içimizi açan, aydınlık ve ferah bir dekorasyon tarzı… İskandinav stili dekorasyonun çıkış noktası, kuzey ülkelerinde soğuk ve karanlık geçen kış şartlarına karşı yaşam alanlarında güneşin aydınlatıcı etkisini taklit etme isteği aslında. Sadeliğin ön planda olduğu bu stilde bembeyaz duvarlar, büyük ferah pencereler, açık renk ve ahşap mobilyalar yaşam alanlarında daha fazla doğal ışıktan yararlanmayı sağlıyor.

  

İskandinav tarzının en belirgin özellikleri sadelik, ışık ve fonksiyonellik. Modern yaşam tarzına uygun basit, fonksiyonel açık renkli mobilyalar; beyaz, krem rengi ya da çizgili rahat koltuklar; endüstriyel aydınlatma ürünleri; doğal malzemelerden üretilmiş zarif masalar, sehpalar ve sandalyeler; halısız açık renk yer döşemeleri, gerekirse tek parça post, tüylü halılar ya da çizgili kilimler; hafif tüller, hatta perdesiz geniş camlar bu stilin vazgeçilmezleri.

  

Siz de aydınlık ve ferah mekânları seviyorsanız; ışığı daha çok yansıtan huş, çam, kayın ve kavak ağaçlarından üretilmiş sade ama fonksiyonel mobilyaları, beyazın yaratacağı soğuk atmosferi biraz ısıtacak ahşap dekorasyon ürünlerini ve aksesuarlarda ise siyah, gri, bej tonlarını tercih ederek İskandinav tarzı ev dekorasyonu yapabilirsiniz. Bu stili uygularken dikkat etmeniz gereken tek şey neon renklerden uzak durmak olacaktır. Uzun lafın kısası, İskandinav stilde bir ev dekore ediyorsanız doğallık, sadelik ve aydınlıktan şaşmayın. Sonuç, olabildiğince aydınlık, ferah ve huzur veren bir ev olacaktır.

  

  

  

  

  

 

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir