Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Mevsimlerden ‘Yaz’

İnternetten Mobilya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Faydalı Bilgiler 6 Temmuz, 07:35'de eklendi

İktisadi piyasi değerlerine baktığımızda teknolojik gelişmeler etkisinde değişimler olduğunu görmekteyiz. Mobilya alışveriş piyasasıda uluslararası ilişkiler deyimiyle, konjönktrel değerler nispetinde bu değişimden nasibini almış bulunuyor. Tabi sadece teknolojik unsurlar değil, coğrafik ve kültürel unsurlar da mobilyanın hem şeklini hem de ticaretini etkileyen gerçeklerdir. Günümüz ticari kapasitesinin önemli bir dilimini oluşturan @ ticaretten mobilya da nasibini almış bulunmakta. İnternetten alışveriş nekadar güvenli olsa da dikkat edilmesi gereken önemli noktaları unutmamak gerekli kanaatindeyiz. Bu yoldan hareketle nelere dikkat edilmeli analiz edelim.

 

Ev Dekorasyonu ana ürünü “mobilya görmeden almam” kavramı daha kırılmış değil ülkemizde, bu sebeple internetten mobilya alışverişi sisteminin oturması için biraz daha zamana ihtiyaç var diyebiliriz. Bu olgunun sebebi kuşkusuz mobilyanın öncelikle kişilerin zevklerine hitab etmesi meselesidir. Herkezin seveceği bir mobilya yapmak mümkündeğildir çünkü  kimi pembe tonlarında hoşlanırken, kimi de klasik modellerden hoşlanmaktadır. Ayrıca alışveriş sırasında insanlar farka sahip olma dürtüsüyle gördüğü mobilya üzerinde değişiklikler yapmaisteğinde bulunacaklardır. Bütün bu maddeler toplandığında internetten mobilya satışının gerçekleşimesi için sergilenen ürün üzerinde değişiklik yapılabiliyor olması kesinlikle olması gerekn birşeydir.

İşte tam bu noktada görmeden almam mantığı devreye girer ve sipariş edilen ürünün istenilenden farklı gelme olasılığı alışverişin tamamlanmasını zorlaştırır. Koltuk takımları için bu varolabilecek bir durumdur ancak yatak oda ve yemek oda modellerinde bu durum daha az rastlanan bir neticedir.

Çünkü koltuk takımında kullanılan sünger, kullanılan kumaş ve ergonomi mutlaka test edilmesi gerekli olduğunu düşündüğümüz anektodlardan biridir. Burada alışveriş yapılcak sitenin güvenilirliği oldukça mühim bir meseledir. Açıklamalar varsa dikkat edilmelidir ve ona göre tercih yapılmalıdır.

Önemli Noktalar

  • Mobilya Firması’nın güvenilirliği ve kullanıcı görüşleri önemli bir meseledir.
  • Mobilya almadan önce açıklamaların iyi okunması gerekli ve hatta tavsiyemiz yetkili bir kişi ile telefon irtibatı kurulmalıdır.
  • Sözleşmede istenilen model, istenilen renk ve kumaş gibi özellikler maddelendirilerek eksiksiz belirtilmelidir.
  • Yumuşak ve mukavemetli sünger yapısında rahat bir koltuk istiyorsanız 35HR özellikte, sert ve daha uzun ömürlü bir sünger yapısında istiyorsanız 32danste özellikte olmasına dikkat edein.
  • Tay tüyü ve soft kumaş kaplama bir koltuk alma isteğiniz varsa ara tonları tercih etmenizde fayda var aksi takdirde çok koyu renklerde soft kumaş üzerinde ufak tozlerı belli ederken, çok açık renkte soft kumaşta lokal temizlikte elyafın kusma riskiyle leke olma durumu söz konusu olabilmektedir.
  • Teslimat çok önemlidir. Teslimat ya nakliyat firması ile, ya bizzat firma ekibi ile ya da bu işle mukabil nakliye firması ile anlaşılmış sevkiyat ekipleri ile olmaktadır.
  • Nakliyat ile olursa genelde kapı önüne olmaktadır bu en makul çözümdür. Bizzat firma teslimatı ise sevkiyat ve montajı da içerir. Genel manada bu noktalara dikkat edilmeli ve ayrıntılı konuşulup belirlenmelidir.
  • Ödeme konusunda firmanın güvenilirliği kadar internet sitesi güvenliği de oldukça önemlidir. Bu nokta httpps bağlantılı ve koruması olmayan sitelere kredi kartı bilgilerinizi vermemenizi tavsiye ediyoruz.

 

Mobilya ve Ev dekorasyonu siteniz MobDizayn’a soru, öneri ve görüşleriniz için info@mobdizayn.com adresine mail atabilirsiniz. Güvenli alışverişler dileğimizle esen kalın…

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

mobilya sitesi 20 Temmuz 2012

Güzel site.

Başlıklar:
 
Bumerang - Yazarkafe
 
Ponponlu Paspas Yapımı

Ponponlu Paspas Yapımı

1
0
8 Mart, 18:20
İlk Bağ ‘GÜVEN’

İlk Bağ ‘GÜVEN’

0
0
26 Şubat, 15:55
Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?

Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?

0
0
23 Şubat, 18:47
Keten Koltuk Kumaşı Hakkında

Keten Koltuk Kumaşı Hakkında

0
0
12 Şubat, 14:33
Karo Halı Nedir ?

Karo Halı Nedir ?

Kara Tahta Nasıl Yapılır ?

Kara Tahta Nasıl Yapılır ?

0
0
9 Temmuz, 17:10