Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Ingo Schuppler tasarımı “Schwarzes Gold” Lamba

Alman tasarımcı Ingo Schuppler tarafınca tasarlanan ve üretimi biraz meşakkatli olan lamba tasarımı Schwarzes Gold “Black Gold” yani Siyah Altın olarak isimlendirilmiş. Biz de bu mükemmel lamba tasarımını çok beğendik ve paylaşmaya değer bulduk.

siyah altın lamba

Yazı sonunda videosunu göreceğiniz Siyah Altın isimli lamba tasarımı oldukça başarılı bir çalışma olmuş. Tasarımcının dediğine göre ürün üretiminde kömür ve bakır kullanılmış.

lamba tasarımı

Kullanılan malzemelerden hemen sonra açıklamasında ise amacının yeni teknolojilerle doğa dostu ampullerden sonra doğa dostu lamba ve lambader tasarımları yapmak olduğu için böyle bir çalışmaya imza atmış.

siyah-lamba-2

Pişitme süreci sayesinde bakır kalıp, siyah kömür karışımı sayesinde pişer ve ortaya iki unsur arasında sağlam bir bağlantı çıkar. Pişirme sonrası ürün kalıptan, el değmeden ve iz bırakmadan kalıp çıkarılır.

lamba tasarımı

Ingo Schuppler; kullanılan malzemeler doğa dostu olduğu için kullanım ömrü tamamlandığı zaman kolaylıkla geri döünüşmde değerlendirilebilir.

siyah-lamba-4

siyah-lamba-6

Son olarak bu eşsiz tasarımın yapılış videosunu sizler için yayınlıyoruz, mutlaka izlemelisiniz. Ayrıca tasarımcının sitesine gitmek için –buraya

 

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir