Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

imob 2012 gözlemlerimiz

Mobdizayn web sitesi olarak 2012 İstanbul Mobilya Fuarındaydık. İlk iki gün İstanbulda kendini gösteren yoğun kar yağışı dolayısyla beklenen katılımın sağlanamadığı göz ardı edilmez bir gerçekti ki biz Bursa’dan İstanbul’a İDO kolaylığıyla gidebildik, yoksa kış kıyamette karadan gitmeye cesaretimiz yoktu. Dolayısyla hava koşulları fuar trendini biraz etkiledi diyebiliriz.

Fuara katılım geçen seneki gibi üst seviyedeydi. Firmaların standları ve yeni ürünleri takdire şayan güzellikteydi. Gezimize birinci holden başladık sekizinci holde bitirdik ancak sekizinci hole geldiğimizde akşam çoktan olmuştu, yani katılım üst seviyede fuar çok büyüktü. Birinci holden son hole kadar bütün firmaların standlarını asıl önemli olan mobilyalarını beğendik diyebiliriz ancak önceki senelere göre ilk iki gün katılım yüksek değildi. Bu da hava koşullarından kaynaklı diyebiliriz çünkü İstanbul da son yılların en yoğun kar yağışı yaşandı. Ancak koşullara aldırış etmeden çalışarak güzel bir organizasyon geçirildi diyebiliriz.

 

Bu alanda Mobilya Sanayici İş Adamları Derneğinin ve Discover Turkish Furniture topluluğunun çalışmalarını takdirle izliyoruz ki mobilya sektörümüze katkıları yadsınamaz bir gerçek.

 

 

Mobilya sektörümüzün adeta dışa yansıyan aynası olan imob bir anlamda Türkiye’nin mobilyacılık konusunda hangi noktada olduğunu simgeler nitelikteydi. Tamamen özgün modellerle yola çıkan firmalar, göğüslerini gere gere ürünlerini sergiliyor, yabancı alıcılar standları zevkle geziyordu.

Bu sene 2011 de olduğu gibi Doğtaş takdire şayan bir stand anlayışıyla mağazacılığını adeta yine vitrine çıkardı. Bu anlamda göze çarpan diğer firma ise şaşırtıcı biçimde Teleset Mobilyaydı. İstikbal biliyoruz ki Türkiye’nin en büyük mobilyacısı olduğu herkez tarafından bilinen bir gerçek ve fuarında kuşkusuz en büyük ve görkemli standı da İstikbal’e ait olduğu bir gerçekti.

Fuarda öne çıkanlar:

  • Doğtaş’ın Standı ve yeni modelleri. (Tasarım Ödülünü Duvar Ünitesi İle aldı, “bizden söylemesi 2011 deki gibi yine bu sene de tasarım ödülüm almayı başardılar, mobdizayn olarak ayrıca tebrik ediyoruz”.)
  • İstikbal’in devası standı.
  • İstanbul da yağan yoğun kar…
  • Hava koşulları nedeniyle ilk günlerde ziyaretçi sayısındaki düşüş…
  • 2012 motorlu sistemde yatak olabilen koltuk modelleri…
  • Ayrıca Bu sene moda YEŞİL renkler bizden söylemesi…
  • 2012 mobilya fuarında teknolojinin gücünü her alanda görebilirsiniz. Mekanizmalarda kullanılan yenilikçi malzemeler, tasarımda öne çıkan render’lar…
  • Özellikle Beşinci Hol‘de bulunan firmalar, mobilya nın sanatını tam manasıyla teşhir ettiler…

 Görseldeki ürün bahsettiğimiz Doğtaş’ın Exclusive 2012 imob tasarım ödülü alan modelidir. Sol blok gerektiğinde ayrılabiliyor, istenirse ünitenin sağınada koyabiliyorsunuz. Ahşap bir model ve ilk bakışta bizim de ilgimizi çekmişti diyebiliriz.

2012 İstanbul Mobilya Fuarı ziyaretçi açısından hava koşulları sebebiyle umduğumuz gibi değildi diyebiliriz ancak yeni ürünler ve stand organizasyonlarıyla gerçekten çok güzel bir fuardı. Bu anlamda MOSDER ve Discover Turkish Furniture, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve CNR EXPO’ya tebriklerimizi iletiyoruz.

 
5 Yorum

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir