Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Hem Çocuk Odası Hem Yaşam Odası

merhaba;
benim evim 2+1 . küçük oda çocuk odası die tabir edilen yer şimidlik oda olarak kullanılıyor.  bir tane çocuğum var 1.5 yaşında.  ona henüz oda yapmadım . sorum şu ki : odayı tamamen çocuk odası yapıp kapatmak istemiyorum. hem çocuğuma oda olabilecek hem de artı bi misafirim geldiğinde onu ağırlayabileceğim oturma odası şeklinde nasıl dizayn edebilirim?  teşekkürler

Safiye.

Safiye hanım soruda olduğu gibi cevabı da çok genel bir tanımlama olacak ancak örneklendirmeye çalışalım.

Öncelikle ikisini birlikte kullanmayı düşündüğünüz odanızda yatağı ele almamız gerekmekte. Salt karyola görünümünde olmayan ve kanepe görüntüsünde bir karyola tercih edebiliriz.

Yumuşaklığı soft 36hr sünger özelliğinde göze hoş gelen bir kanepe de karyola yerine düşünülebilir. Burada sünger önemli çünkü yatak olarak kullanıldığı zaman rahat olması için daha yumuşak bir sünger kullanılması önem arz eder.

Dekoratif ahşap bir çalışma masası kullanılabilir. Genç odası kimliğinden sıyrılmış oldukça tarz çalışma masalarından birini tercih edebilirsiniz.

Duvara boydan bir kitaplık kullanmak hem genç odasında ihtiyacı karşılayacak hem de yaşam alanında dekoratif kitaplık olarak kullanılabilecektir.

Bu alanda mini köşe dediğimiz l koltuklardan da yararlanabilirsiniz. Çocuk odası için de yaşam odası için de ideal bir koltuk modelidir.

Özel üretim mobilya yaptırmak bu gibi alanları fonksiyonellik kazandırmak için ideal bir seçenektir. Örneğimn gardroplu karyola modellemesi düşünülebilir.

Duvara montajlama imkanından yararlanmakta bu gibi alanları etkin kullanabilmenizi sağlayacaktır. Kitaplıkların duvara montajlanması kanepelerinizi konumlandırmak için yer kazandıracaktır.

Herşye gönlünüzce olsun…

 

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir