Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Haydar Aliyev Kültür Merkezi

Zaha Hadid Architects tarafından tasarlanan tarafından tasarlanan ve mimari ödül alan bir kültür merkezi. Mükammel mimari eserleri de paylaştığımız ev dekorasyonu sitemizde şimdi konu Türkiye ve Azerbaycan arasında dostluk timsali olan bir yapıtın görsellerini sizlerle paylaşacağız, dostluk örneği diyoruz çünkü bu eşsiz eser Bakü topraklarında Türklerin eseri olmasıyla ayrı bir anlam taşıyor.

Takvimlerde ve hemen hemen her Avustralya tanıtım filmlerinde gördüğümüz ünlü Sydney Opera binası’na taş çıkartacak cinsten bir mimariyle tasarlanan bina artık hizmete açılmış durumda. Bu hayali proje, hadi canım 3d çalışmadan ibaret diyenlere güzel bir cevapla yapı tamamlandı ve hizmete açıldı. Binanın bir diğer anlam yükü ise Azerbaycan kurucusu ve devlet başkanı Haydar Aliyev’e atanmış olmasıdır.

Kompleks, bir konferans salonu, oditoryum, kütüphane, müze, yiyecek ve içecek alanlarıile eşsiz bir yapıdadır. Toplam alanı 101.00 0metrekare  inşaat alanına kurulan dev kompleks bugün hem Türk-Azeri dostluk anıtı hem de kardeş ülke Azerbaycan’ın simgesi konumuna gelecek güzelliktedir.

Sizde MobDizayn web sitemize öneri ve görüşlerinizi belirtmek istiyorsanız, info@mobdizayn.com adresine mail atabilirsiniz.

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir