Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Genç Odası Yerleşimi Nasıl Olmalı ?

Soru: Merhabalar. Odam 4.40 a 3.15 ölçülerinde. Kapı ve pencere karsılıklı. Kapı sağ tarafta dar 3.15 ölçüsünün üzerinde . Odamı kız kardeşimle paylaşıyorum ve bazalar hariç herşeyi değiştirmeyi istiyoruz. Ben okumuyorum 20 yaşındayım kız kardeşim lise öğrencisi. Kitap okumaktan çok hoşlanıyorum ve sadeliği seviyoruz. Yanıtınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

Esra   

Cevap: Esra hanım kardeşinizle paylaştığınız bu oda için biz bir plan düşündük. Ekstrem tasarımlarda olmayan oldukça basit ve ekonomik çözüm olacak bir oda tabiri ile prezentasyonu işledik. Öncelikle odanızın ölçülerini üç boyutlu ortama birebir uyguladık.

uzmana-sor

İki bazanızı ve yatağınızı kullanmak istiyorsunuz ve odanızı yenilemek istiyorsunuz. Pencere ve kapı yerleşimini de dile getirdiniz, artık ürünleri doğru yere konumlandırmak kalıyor. Kitap okumayı seviyorsunuz bunun için gündüz de yaslanıp güneşin enerji veren ışığından yararlanmanız için yatağınızı pencerenin hemen ön sağına yerleştirdik ki okuma esnasında ışık sol arkanızdan gelerek okuma esnasında size yardımcı olacak.

Karyola başucunu da yaslanılabilir şekinde düşündük ve yumuşak sünger ve deri ile kaplanmış şekilde tasarladık.

özel-tasarım-oda

Kardeşiniz lise de öğrenim görüyor bunun için iyi ders çalışması gerekli. Öncelikle yatağını çalışma masasından olabildiğine ayırdık ve pencerenin önüne yine ışık sol arkadan gelecek şekilde yerleştirdik.

özel-tasarım-genç-odası

Yataklarınızın arasında şifonyer bulundurmanız sizin için oldukça avantaj kazandıracak ve son olarak gardropbunuzu çalışma masasına yakınlaştırarak içeriye girerken ve çıkarken ferah bir mekana girme hissiyatını kazanmış oldu. Burada gardrop ölçülerini vermemiz gerekirse 120x210x60 cm dir.

Son olarak pencere altına bir adet komodin de düşünülebilir biz görsel açıdan boş durmaması için çiçek yerleştirdik.

Umarız sizin için faydalı olmuştur esenlikler dileriz..

 
14 Yorum

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir