Genç Odası Mobilya Konumlandırma

Uzmana sor kategorimizde en çok sorulan soruların başında belki de genç odası dekorasyonu ve yerleşimi geliyor. Aslında çok normal çünkü genç odası yerleşiminde bir çok parametre yer almakta. Odanın ferah olması, stres alanı, renk kombini, pencere ve kapı konumu ile yeterli ışık gibi faktörler göz ardı edilmeden dekorasyon irdelenmeli.

Şimdi sorumuza odaklanalım;

Soru: Merhaba ben Merve , odamın dizaynını yenilemek istiyorumm .Eşyalar büyük ve odam karanlık . Odam 2.90 x 4.60 Dolabım 2,36 genişliğinde 56 cm derinlik ve 190 cm boyunda , yatağım 2 m uzunlukta ve 125 cm genişliğinde . Odaya çalışma masası ve raflar ekleyeceğim . Sizce odanın büyük ferah ve aydınlık gözükmesi için nasıl dizayn edebilirim fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim teşekkürler şimdiden :)

Merve.

Not: Sevgili okurlar… Sorulardaki yazım hatalarına lütfen takılmayınız. Genellikle takipçilerimiz mobil cihazlarından o anki heyecanlarıyla yazmaktalar bu da yazım yanlışlarına ve harf yanlışlarına sebebiyet veriyor. İşin doğasında kalması tercihinde olduğum için gelen maili direkt kopyalayıp yapıştır yapıyorum. Teşekkürler…

Merve hanım ölçüleri de verdiğiniz için işimiz kolay ancak sadece mobilya konumlandırıldığında kalan alanı ölçebileceğiz çünkü pencere ve kapı konumu bilgisi olmadığı için detaylı yorumlamamız oldukça zor.

genc-odasi-dizayn

genc-odasi-dizayn-2

Genç odası ölçülerine göre kapı ve pencere konumunu tahmini yerleşim yaparak sizin için üç boyutlu bir çalışma yaptım. Hazır çizilmiş materyalleri belirttiğiniz ölçülere getirerek yerleştirdim. Burada önemli olan ışığın geldiği alandır. Işığa dikkat edin ve mümkün olduğunca masanın sol arkasından geliyor olmasına özen gösterin.

Facebook Yorumları

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir