Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Gardrop Malzeme Seçimi

Soru: Merhabalar,1.50 ye2.00 gibi ağır yük raylı (istediğim ray modelinin öyle isimlendirildiği söylendi)bir gardrop yaptırmak istiyorum hangi malzemeden yaptırmamı önerirsiniz.Dolap için ideal kalınlık ne olmalıdır.Bu konuda başka tavsiyeleriniz olabilir mi?Beyaz renk düşünüyorum.Hazır beyaz levha mı kullanmak daha iyi yoksa boyatmak mı daha iyi .Şimdiden teşekkürler.

Kadriye Tozan Demir.

Cevap: 1,50 ye 2,00 ebatlarını göz önüne aldığımızda ortalama bir kapağın boyutları 75×200 olacağından aslında ağır yük raylı dememiz doğru olmaz. Ortalama genç odası gardrobu ölçülerine daha yakın bir ölçüdür bu belirttiğiniz.

Güncel kullanılan ray sistemlerini göze aldığımızda bu ebatlarda kapaklar için sürgü sistemin çalışması konusunda problem yaşayacağınızı zannetmiyorum. Ancak yükseklik 2mt olduğu için kapağın esnemesini önlemek için mutlaka kenarlara profil pvc uygulamak gerekmektedir.

Kullanacağınız malzeme suntalam ya da mdf lam olabilir ancak dikkat etmeniz gereken 18mm kalınlığında olmasıdır. Uzun ömürlü bir kullanım için 16mm lik tabaka doğru olmayacaktır.

Kullanılan alan da nem ve rutubet yok ise maaliyetten karınız olacağı için suntalam tavsiyemizdir.

Dolap derinliği konusunda bir düşüncemiz var ise 60cm bu ölçüler için idealdir.

Renk konusunda ise eğer siz fiyat hiç önemli değil, öncelik güzel durması diyorsanız kapakları beyaz lake boyatabilirsiniz bu daha estetik durmasını sağlayacaktır. Ekonomik olması yadsınmamalı diyorsanız ozaman highglos parlak beyaz ya da mat beyaz mdf lam kullanılabilir.

Esen kalın..

2 Yorum

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir