Fonksiyonel Koltuk Modelleri

Teknolojinin gelişmesiyle beraber mekanizmalar daha minimalleşerek dekoratif ürünlerde hem görsel estetiği bozmuyor hem de fonksiyonellik kazandırıyor.

Koltuk takımı alma niyetine girdiğimizde fonksiyonel olmasını, yatak özelliği ve bazen de sandık özelliğine sahip olsun isteriz. Ancak bu durumda gustoyu kaybetmiş takımlarla karşılaşırız. Girizgahta belirttiğimiz gibi gelişen teknolojiyle beraber görselliği bozmadan fonksiyonel koltuk modelleri üretilir oldu. Bu yazımızda başarılı örnekleri paylaşacağız.

sebastian-fonksiyonel-koltuk

sebastian-4-533x400

sebastian-3-533x400

sebastian-9-533x400

Bu model oldukça hareketli. Bir çok şekil alabiliyor. Gerektiğinde köşe koltuk, gerektiğinde ters ölçüde köşe koltuk, gerektiğinde u koltuk ve gerektiğinde ise yatak olma özelliklerine sahip fonksiyonel bir model.

Ayrıca İstanbul Mobilya fuarında 2015’te üçüncülük ödülünü aldı.

como-koltuk

como-3

Bu model ise como koltuk takımı. Oldukça minimal ve dar kollu bir tasarıma sahip. En güzel yanı ise kolları gerektiğinde çıkartılabiliyor ve çift kişilik yatak olma özelliği sunuyor. Taşınabilirlik anlamında da avantajlar sunuyor.

infinity-11

infinity-41

Son görseldeki model ise ikili ya da tekli koltuk olsa da yatak olabilme özelliği oldukça başarılı. İkili koltukta dahi iki kişi rahatça yatabiliyor ve mekanizması çok başarılı.

Koltuk duvara tamamen dayansa bile olduğu yerde kolay bir hareketle yatak olabiliyor ve dikine uzun bir insan bile rahatça yatabiliyor.

Yeni ürünlerle sezona hızlı giriş yapan Bursa Mobilya mağazalarında ürünleri inceleyebilirsiniz. Koltuk modellerini görmenizi tavsiye ediyoruz.

 

2 Yorum

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir