Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Evinizi Aydınlatma Fikirleri

Evin aydınlık olması oldukça önem arz eden bir durumdur çünkü aydınlık bir mekan da ferah bir ortamı bulur psikolojik manada pozitif enerji ile dolarsınız. Bu açıdan ev dekorasyonuuygulamalarında ortamın yeterince ışık alması oldukça mühimdir çünkü güneş’in harika ışığı dekorasyonda kullanılan renklerin varolmasına en büyük sebebiyettir.

Bir mekan aydınlatmasında ev dekorasyonunuzun stili ve renkleri oldukça önemlidirçünkü aydınlatmadan kasıt çok fazladerecede ışık alması değil doğru kullanılan renkler ve malzemeler de etkili birer faktördür.

Tabi aydınlık için size verebileceğimiz öneriler elle tutulur nitelikte olacak bundan emin olun. Aydınlık sağlamasının yanında pencerelerin açık olması ve havalandırmanın sağlanması oldukça önemlidir. Evinizi mümkün olduğunca havalandırmaya çalışın.

İç dekorasyonda yeşil bitkiler kullanarak ortama ferah bir hava kazandırabilirsiniz ve ayrıca ortamın oksijen bakımından yeterli seviyeye ulaşmasını da sağlarlar.

Biraz bütçesel bir konu ancak country ev tarzlarında ve villalarda üst katlarda ev sunroof’u kullanabilir ve mekanın bütünüyle aydınlık olmasını sağlayabilirsiniz.

Ağır ve kalın perdeler yerine keten tarzı kumaşlardan güneşlik tercih edebilirsiniz.

Mobilyaların yerleşimide ışığın eve girmesi açısından oldukça önemlidir. Özellikle ışığın girdiği kapı ve pencere önlerine mobilyaları yığmak tutarlı bir durum değildir ve ayrıca eğer bu gibi geçiş bölgelerine mobilya aksamı koymanız gerekliyse bu şeffaf ve cam malzemeli mobilyalarla çözüme gidilebilir.

Aydınlık bir mekanın oluşumu için ev dekorasyonunuzun zemin konusunu iyi seçmeniz gerekmektedir. Ahşap bir döşeme ya da beyaz seramik bir zemin tercihi doğru olacaktır.

Koltuk döşemelerinde de keten ve pamuk malzemeli kumaşlar kullanabilirsiniz. Ya da yeni bir koltuk alacaksanız yeni çıkan ketenimsi ithal sof silinebilen kumaşlar içinizi ferahlatmakla kalmayacak çay  kahve gibi lekelerin de silinebilmesi yetisi ile temizliğinize kolaylık sağlayacak.

Aydınlatma da daha çok gün ışığını tercih edin ve duvarlarda aşırı tablo kullanmaktankaçının.

 

Soru ve Görüşleriniz için; info@mobdizayn.com

 
2 Yorum

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir