Evim Şahane Meliha Akalın Yenilenen Banyosu

Evim Şahane programı 11 ocaktaki son bölümünde Meliha Akalın’ın banyosunu dekore ederek güzel bir dekorasyon örneği daha sunmuş oldu. Ancak dekorasyon düzenlemelerinde dikkat ettiğim şey, yapılan yerleştirmelerin ve kullanılan malzemelerin maddi açıdan ulaşılamaz değil yerine imkanlarla yapılabilecek olması ki bu da aslında programın fikir veren bir yapıt olduğunu gösteren özellikl denilebilir.

evim şahane 11 ocak banyo yenilemesi (10)

evim şahane 11 ocak banyo yenilemesi (9)

Dekorasyon düzenlemeniz için programdan ilham alarak sizde birşeyler yapabilirsiniz. En başta mecut mekana bir bakın ve gözünüze çarpan noktaları analiz edin ve aile bireyleri ile fikir alışverişi yapın. Unutmayın sadece yenileri ile değiştirmek değil mühim olan düzeni göze hoş gelecek şekilde kullanılır hale getirmek.

Örnek olarak ilk görselde tekdüze bir lavabo ve aynası ile arkası fayans kaplama bir peyzaj var. Burada kullanılacak olan dolaplı lavabo hem ortamda düzen sağlarken hem de görsel açıdan sonuç elde etmenize olanak verir.

Duşakabin mekana uygun değiştirilirken banyo içinde askılıklar, havluluklar ve oturaklar kullanılarak banyo daha da kullanışlı hale getirildi. Dikkat ederseniz banyo düz beyaz renkle küçük mekan daha ferah bir görünüm kazanırken duşakabin içinde ise şık fayans ile dekorasyon ekip tarafından tamamlandı.

Hol de kullanılan lambader banyoya da ilave edilerek banyo içinde hem dekoratif enerji katıldı hem de ışıksal derinlik sadece lambader yakılması sonucunda sağlanmış oldu. Lavabo aynası sırdanların aksine çerçevesiz monte edilerek modern çizgilerde bir banyo izlemini devam ettirdi.

evim şahane 11 ocak banyo yenilemesi (2)

evim şahane 11 ocak banyo yenilemesi (1)

Sonuç olarak alafranga dan tavana yükselen kuşak çok başarılıydı ve tavanda spot lamba kullanılması şüphesiz banyoyu daha zengin ve modern gösterdi. Aslında spot lambanın daha da vurması için kahve tonlarında boya ve dolap renkleri kullanılması düşünülebilirdi ancak Evim Şahane ekibi yine güzel iş çıkardı. Siz de anlıyorsunuz ki ev dekorasyonunuzda düzenleme yapabilir sadece eşya yenilemek değil düzenlemelerle farklılık oluşturabilirsiniz.

 

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir