Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Mevsimlerden ‘Yaz’

Ev Dekorasyonunda Zebra Perde

Ev Dekorasyonu 24 Nisan, 09:54'de eklendi

Ev Dekorasyonu dediğimizde tamamlayıcı metalardan biri de perdeler kesinlikle. Perdeler hem dekorasyonumuzu ihtişamıyla tamamlarken hem de önemli ihtiyaçlarımızı giderir, yani perde salt görünüm için ya da salt ihtiyaç için değil güzelliğiyle bir ihtiyacı giderir. Bu konumuzda zebra perdenin kullanımını ele alıyoruz…

Perdeler evleri yazın güneşin sıcağından korurken, kışın da içerideki sıcağın dışarıya çıkmasına mani olur. Aynı zamanda perdele içeriye ışık girmesini sağlarken mahremiyeti örten bir niteliğe bürünür. Perdeler kullanıldığı mekana göre şekillenir, ihtiyaçlara göre tasarlanır ve zevkler doğrultusunda biçim alır, renklenir. Perdeler bir bakıma evin yansımasıdır. Gezenler bilir saraylarda, köşklerde kullanılan perdeler olabildiğine ihtişamlı yapılırken köy evlerinde kullanılan perde ise salt ihtiyaca cevap vermesi amacı güdülür.

Zamanla zevkler değişirken teknolojiyle birlikte konjönktür gereği dekorasyon çeşitliliği ve malzemesi de değişmekte. Perde modellerinde de görmekteyiz bunu ki geçen sene ve bu sene revaçta olan perde çeşidi olan Zebra Perde artık günlük hayatta yaygınlaşmaya başladı. Zebra perde’nin kullanımı kolay olması, malzemesine göre ısı yalıtımı açısından avantajlı olması ve göze modern bir görünüm katması açısından tercih edilir durumda.

Neden Zebra Perde ?

Zebra perde kaliteli malzeme kullanıldığında ısı yalıtımına büyük katksıı vardır ve bu size yalıtım konusunda artı destek sağlar. Yine bu model perdeler modern konsept dekorasyonlarda mükemmel bir tamamlayıcı ürün olur. Yine malzemesi ile orantılıdır ki zebra perde kullanılan camda güneşliğe ihtiyaç duymazsınız.

Zebra Perde Nerelerde Kullanılır ?

Genelde ofis, kafe, otel gibi mekanlarda kullanılsa da günümüzde evlerde kendisine yer bulmayı başarabilmiş bir perde çeşididir. Aslında evin her odasında kullanılabilir ancak mutfak ve yatak odasında kullanılması kullanılan perde kumaşına göre değişiklik gösterir. Zebra perdenin temizliği diğer tül perdelere nazaran daha meşakkatlidir, bu sebeple havalandırmanız nekadar güçlü olursa olsun mutfakta kullanıldığı zaman diğer odalara göre daha çabuk kirlenecektir. Bu sebeple silinebilien kumaş özellikte bir zebra perde modelini tercih etmelisiniz. Yatak odasında kullanılması mahremiyet açıdan bir problem teşkil edebilir bu sebeple şeffaf olmayan bir model seçilirse sorun ortadan kalkacaktır.

 

Zebra Perdenin Negatif Yönleri Neler ?

Zebra perde görünüş açısından oldukç.a dekoratif durabilir ancak temizlik söz konusu olduğunda eğer silinebilien özellikte değilse ustanın sökmesi ve bu işi yapan temizlikçiye verilmesi ile temizliğinin yapılması durumu vardır. İkinci olarak fon kullanmakta sıkıntı olabilir ama salt zebra perde evinizde ofis havası oluşturacaktır bu sebeple geometrik çizgilerde fonla perde dekorasyonunu tamamlamalısınız. İyi bir zebra perde almaya kalktığınızda biraz fiyatı canınızı sıkabilir ancak bu konuda kampanyalara bir göz atın diyoruz.

Ev Dekorasyonunda Zebra Perde

Ev Dekorasyonunuzun şekli oldukça önemli bu konuda. Eğer klasik, avangard bir salonunuz varsa bu salonda zebra perde kullanmak çok yanlış bir seçim olacaktır. Modern çizgilerde mobilyalarla ve akseuarlarla bezenmiş dekorasyon stilinde zebra perde kullanılabilir ancak bu dekorasyon biçimde sadelik sözkonusu olmalıdır. Oda aksesuar ve mobilyayla boğulmamalı zebra perdenin havasına uygun olmalıdır.

 

MobDizayn’da Tanıtım yazısı ve Reklam için,  İletişim

Yorumlar

Yazıya 4 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

zebra perde 26 Nisan 2012

resim çok şık

Editör 26 Nisan 2012

Gerçekten öyle

KHaN 27 Nisan 2012

Yakında Bende Evlilik Hayali Kuruyorum Sevdiğimle.İnşaallah Bizimde Böyle Güzel Dekorasyonlu Bir Evimiz Olacak :)

Editör 28 Nisan 2012

İnşallah en güzelleri sizin olsun

 
Bumerang - Yazarkafe
 
Basit Dekorasyon İpuçları

Basit Dekorasyon İpuçları

0
0
19 Nisan, 15:51
Salon da Renk Karmaşası

Salon da Renk Karmaşası

0
0
16 Şubat, 16:14
Kendin Yap

Kendin Yap

0
0
6 Şubat, 23:58
Gülben Ergen’in Evi

Gülben Ergen’in Evi

0
0
9 Temmuz, 15:56
Demet Akbağ’ın Evi

Demet Akbağ’ın Evi

0
0
9 Temmuz, 15:52
Ev Dekorasyonunda Mobilya

Ev Dekorasyonunda Mobilya

0
0
11 Ocak, 13:59
2016 Ev Dekorasyonu Trendleri

2016 Ev Dekorasyonu Trendleri

0
0
8 Ocak, 14:14
En Baba Koltuk Modelleri

En Baba Koltuk Modelleri

0
0
18 Haziran, 17:58