İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Ev Dekorasyonunda Mavi Renk

Ev Dekorasyonu 28 Nisan, 10:52'de eklendi

Dekorasyon düzenlemesinde metalar, kullanılan malzemeler, aksesuarlar nekadar önem arz ediyorsa renkler de en az bunlar kadar önemlidir. Renk kombinasyonu bu saydıklarımızla paralel doğru seçilirlerse işte ozaman dekorasyonda başarıya ulaşabiliriz. Ev Dekorasyonu renk seçimi ve nerede ne kullanılmalı sorunsalını mavi rengin kullanılması konusuna değiniyoruz.

Mavi renk yaz ve baharın renklerindendir ancak genel ev dekorasyonu içinde kullanımı odalara ve mekana göre farklılık gösterecektir. Bilinçli ve zevkli yapıldığı takdirde ortaya güzel sonuçlar çıkacaktır, şimdi bunları ele alıyoruz;

 

Yatak Odası için Pastel Mavi, yatak odası için en doğru seçimdir çünkü pastel mavisi gözü çok yormayan tonlardadır ve hatta beyaz ve açık kırem tonlarıyla kombine edilirse oldukça güzel olacaktır. Bu renk seçimleri dinlendirici bir etkiye de sahiptir ancak pastel tonlarında mavinin kullanılmasında dikkat edilmesi gereken odanın bol ışık alması gerekliliğidir, eğer oda yeterince ışık almıyorsa pastel tonları loş ve soğuk duracaktır. Pastel tonları ceviz renk mobilyalarla canlandırılabilir ancak lake mobilya da fena durmayacaktır.

 

Çocuk Odası için Koyu Mavi, çünkü çocuk odası dinamik ve canlı olmalıdır, bu mavi boyama olduğu gibi mavi tonlarında duvar kağıdı, sticker ve süslemelerle de olabilir. Zemini açık renklerde yapmak maviyi daha dışa vuracaktır. Mavi kombinasyonlarında ise pembe tabiki kız odaları için düşünülebilir ancak erkek odaları için mavi kombinasyonunda diğer renk iddialı olmamalı. Her odada olduğu gibi ışık genç odasında da önemlidir ancak ışık yeterli değilse koyu renklerle de oda boğulmamalıdır.

 

 

Salon ve Yemek Odası için Petrol Mavisi, çünkü petrol mavisi samimi ve sıcak bir ortam sağlayan renklerdendir. Söz konusu mekan salon ve yemek odası gibi sıcak aile ortamının en genel yaşandığı yer olunca petrol mavisi oldukça iyi olacaktır. Mekan genelinde renk tonları uygulandığı gibi aksesuarlar ve tekstil ürünlerinde de mavi renk kullanılarak bir bütünlük kazanılabilir.

Sonuç olarak ev dekorasyonunda doğanın rengi mavi tonları iyi bir seçim olacaktır ancak mekanın aldığı ışık, iç dizayn, zevkler ve aksesuarlar mavi renk tonunu belirleyecektir.

MobDizayn günlük 1000 ziyaretçiye kavuştu ve Reklam alımına başladı düşünüyorsanız, iletişim

Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

şarkı dinle 29 Nisan 2012

mavii benim rengim yaa süper

BeforeTheVeil 30 Nisan 2012

Mavi harika durmuş, Çalışma alanımızı bu şekilde renklendirebiliriz, iyi duracağına eminim. http://www.santralanons.com

Editör 08 Şubat 2013

Evet güzel duruyor teşekkürler

 
Bumerang - Yazarkafe
Basit Dekorasyon İpuçları

Basit Dekorasyon İpuçları

0
0
19 Nisan, 15:51
Salon da Renk Karmaşası

Salon da Renk Karmaşası

0
0
16 Şubat, 16:14
Kendin Yap

Kendin Yap

0
0
6 Şubat, 23:58
Gülben Ergen’in Evi

Gülben Ergen’in Evi

0
0
9 Temmuz, 15:56
Demet Akbağ’ın Evi

Demet Akbağ’ın Evi

0
0
9 Temmuz, 15:52
Ev Dekorasyonunda Mobilya

Ev Dekorasyonunda Mobilya

0
0
11 Ocak, 13:59
2016 Ev Dekorasyonu Trendleri

2016 Ev Dekorasyonu Trendleri

0
0
8 Ocak, 14:14
En Baba Koltuk Modelleri

En Baba Koltuk Modelleri

0
0
18 Haziran, 17:58