Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Ev Dekorasyonunda Aydınlatma

Ev Dekorasyonnu ana konumuz olunca dekorasyonun tamamlayıcı ürünleri aydınlatma oldukça önemli bir yere sahip. Aydınlatma, evde kullanılacak olan avizeden tutun da mutfak dolaplarından aşağı süzülen ledlere kadar dekorasyonun parçası konumunda. Dekorasyon da aydınlatma nasıl olur bu soruyu cevaplamaya çalışacağız.

Ev dekorasyonunda kişisel ihtiyaçlar, mekan ve maddi imkanlar kadar zaman da çok öenemlidir ki MobDizayn olarak sürekli bahsettiğimiz şey dekorasyonda teknolojik imkanlardan yararlanmanızdır. Ev dekorunda ana amaç antika ya da eskitilmiş mobilyalarla klasik hava oluşturulmaya çalışılıyorsa da örnek olarak klasik çerçeveli bir tablo üzerine loş bir spot teknolojinin imkanlarını dekorda kullanmaktır. Teknolojinin nimetleriyle dekoru biçimlendirmek klasik anlayışına tezat değil, bilakis ivmelemek olacaktır.  Örneğin bu kombinasyonda bir mekana tablo olarak Piri Reis Haritası ayrı bir hava katacaktır. Tabi bir de arkadan ışıklandırılmış tablo kombinasyonu ile duvar da süslemek onu göz alıcı kılacaktır.

Bu girizgahımızdan sonra ana konumuz olan aydınlatma dekorasyonun tamamlayıcı parçalarındandır demek istiyoruz. Aydınlatma çok genel bir kavram dolayısıyla bu yazımızda lambader görselleri ve örnekleri vereceğiz.

 

 

 

Görsellerde gördüğünüz lambaderler sezonun en tutulan ve en beğenilen modelleri. Modern koltuk takımınız eğer krem ve kahve tonlarındaysa lambaderler koltuklarınıza ayrı bir hava katacak çünkü ışık sistemi itibariyle şeklini etrafa yansıtarak kırık ışıklarla koltuklara derinlik katacak. Lambaderi yaktığınızda sadece koltuklar değil odanızın tamamında lambanın yandığını hissedeceksiniz. Ancak uyarımız gereği dekorasyonunuzda bu lambaderlerden kullanacaksanız diğer sujeleri alırken lambanın ışığını göz ardı etmemelisiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazımızda da lambader örneklerini sunmuş olduk. Lmbader ithalatçı firma FURNİS firmasıdır. Ürünleri satın almak istiyorsanız SAFA MOBİLYA Aksesuar çeşitlerinden almanız mümkün. Ayrıca Safa Mobilya teşhir mağazalarında dekorasyon örnekleri mevcut yani mobilyalar bir evde nasıl dekore edilir bunun fikri sunuluyor. Bizden söylemesi.

 
6 Yorum

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir