Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Eşyalarla Resim Yapmak

Resim denince aklımıza boya, kalem, portre vs. gibi kelimeler gelir. Aslında resimlerimizi çok farklı objeler kullanarak da yapabiliriz. Amerikalı sanatçı Michael Mapes evde bulunan bardak ve şişeleri kullanarak portreler yapmış. Sanatçı bu portleri yaparken şişe ve bardak ile sınırlı kalmamış. Evde kullandığımız tırnak makası, kitap sayfası, vesikalık resimler, iğneler vs. gibi daha birçok malzemeyi kullanmış. Sanatçı gerçekten bir ressam hassaslığında yapıtlar ortaya koymuş.

Örnek olarak aşağıda bir kelebek resmi var. Sanatçı bu resmi yaparken kullandığı malzemeler çiçek yaprakları, pamuk ipliği, iğne, cam, tahta.

 

Gerçekten mükemmel ürünler ortaya çıkaran Michael’ın sitesi de hayli bir ilginç. Daha farklı ve çok ilginç resimlere  http://room62.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Resimde gülümseyen bir bayan portresi bulunmaktadır. Sanatçı uzun cam şişeleri, renkli tahta parçalarını ve kitap sayfalarını kullanarak eserini yapmış.

 

 

Ev Dekorasyonu siteniz MobDizayn’ı twitter, facebook ve eposta aboneliği ile takip edebilir ve dekorasyonun gündeminde kalabilirsiniz. Ayrıca konu ve site ile ilgili her türlü öneri ve görüşlerininzi bizimle paylaşabilirsiniz.

 
4 Yorum

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir