Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Duvar Tabloları Yerleşimi Önerileri

Tabloları, fotoğrafları ve aynaları asmak için benim dikkat ettiğim 3 temel nokta:

1. Duvarınıza tablo veya çerçeveli fotoğraflarınızı asarken asla ve asla bir sandalyenin üzerine çıkmayın. Eğer ki bir sandalyenin üstüne çıkıyorsanız bu çerçevenizi çok yükseğe asıyorsunuz demektir. Çerçeveler göz hizasına asılmalıdır. Hiçbir zaman bir aynayı boyunuzdan daha yükseğe asmazsınız değil mi? Aynı kural evinizdeki tablolar ve çerçeveleriniz için de geçerlidir.

dekorasyon çerçeve

2. Bir çerçeveyi herhangi bir mobilyanın üstüne asarken on-on beş santimden daha yukarı asmamaya dikkat edin. Ya da çekiç ve çiviyi bir kenara bırakıp çerçevenizi duvara dayamaya ne dersiniz? Çerçevenizi mobilyanızla birleştirerek hoş bir şıklık yaratabilirsiniz.

dekorasyonda tablo asma 1

dekorasyonda tablo asma 2

3. Mobilyalarınızla evinizde ki sanat eserleri, tablolar bir birliktelik sergilemeli.Peki boş duvarlar ne kadar doldurulmalı? Tablonuzun etrafını boş bırakmaktan çekinmeyin. Etrafı boş kalan tablo duvarda odak noktası olacak ve daha da çok dikkat çekecektir.

dekorasyonda çerçeve yerleşimi

Çerçeveleri duvara asarken bunlar benim dikkat ettiğim noktalar. Tabii ki bunlar kesin kurallar değiller. Farklı şekillerde de tablolarınızı asabilirsiniz. Peki tablolarınızı asarken sizin yöntemleriniz nelerdir? Yorumlarınızı duymak beni sevindirecek.

Yazar Hakında: Bu yazı mobilya ve dekorasyon konusunda yazılar yayımlayan Pembe Yastık Site Editörü tarafından yazılmıştır. Yazarın diğer yazılarını dekorasyon web sitesi olan PembeYastık.com da okuyabilirsiniz.

7 Yorum

Bir Cevap Yazın