Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Dekorasyonda Tipografi

Eski Yunanca’da “typos” (form) ve “graphia” (yazmak) sözcüklerinden türemiş olan tipografi reklamcılık, grafik tasarım ve web tasarımı gibi alanlarda büyük bir öneme sahip. Yazı tipi, punto büyüklüğü, satır uzunluğu ve satır arası boşlukların kombinasyonları ile oluşan tipografi oldukça etkili bir tasarım dili. Son yıllarda dekorasyon alanında da sıkça kullanılmaya başlanan tipografi, yaşam alanlarımızda bize yepyeni dekorasyon seçenekleri sunuyor.

  

Yaşam alanlarımıza estetik ve enerji katan harfleri, sembolleri ve sözcükleri şık bir biçimde bir araya getiren tipografik dekorasyon özellikle retro ve grunge dekorasyon stillerine çok yakışıyor.

  

Eviniz ya da ofisinizde siz de bu dekorasyon tarzını uygulamak istiyorsanız önünüzde pek çok seçenek var. Tipografik dekorasyon için ihtiyacınız olan duvar sticker çeşitlerini, posterleri, panoları ya da tabloları mağaza ve alışveriş sitelerinde kolaylıkla bulabileceğiniz gibi; dilerseniz yaratıcılığınızı kullanarak harfler ve rakamlardan oluşan pek çok mobilya ve dekoratif objeyi butik tasarım atölyelerine de yaptırabilirsiniz.

  

Mesela yemek odanızın duvarını baştan aşağı anlamlı mesajlar içeren harflerle süsleyebilir, ahşap orta sehpanızın üst tabakasını tipografiyle farklılaştırabilir ya da mutfağınızın bir köşesindeki duvara çivilerle istediğinizi yazabilirsiniz.

  

  

  

  

 

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir