Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Dekorasyonda Renk Kombinasyonu

Dekore edeceğiniz mekanı düzenlerken, görsel senfoniyi tamamlayacak en önemli etkenlerden biri de uygulayacağınız renk kombinasyonu ve doğru renk tercihidir.

Öncelikle seçeceğiniz renkler sizin tarzınıza paralel olmalıdır çünkü zevkinize uygun dürtüler sizin psikolojinizi de olumlu yönde etkileyecektir. Ancak konumuz renklerin psikolojik etkisinden ziyade dekorasyon stillerine uygun renk seçimleri şeklinde olacaktır.

monokrom renkler

Modern stili benimsiyorsanız ve sadelikten yanaysanız monokrom renkler tercih edebilirsiniz. Örneğin füme tonlarda koltuklarınıza yine gri rengin diğer tonlarıyla eşlik ederseniz ciddi bir ortam oluşturursunuz.

Bu tarz bir dekorasyon örneğinde beyaz ağırlığı söz konusuysa perde fonlerı ve koltuk kırlentlerinde kırmızı-yeşil-sarı üçlemesinden yararlanarak ortamı canlandırabilirsiniz.

beyaz dekorasyon

Country tarzını benimsiyorsanız mutlak öncelik beyazın doğasında. Ancak burada kombine edeceğimiz renkler retro tarzıdır. Özellikle berjerlerde, tüllerde ve masa örtülerinde retroyu kullanaran country’nin mistik havasına sıcak dokunuşlar yapabilirsiniz.

saray-dekorasyonu

Saray stili dekorasyonu benimsiyor ve zengin bir imaj yakalamak istiyorsanız berjerlerde mürdüm ve eflatun ile koyu tonları seçebilir mobilya detaylarında varak tercih etmelisiniz. Böyle bir evde tavan yüksek olacağından koyu renkler tercih ederek karmaşayı ortadan kaldırabilirsiniz.

kır evi dekor

Kır evi dekorasyon tarzındaysa ahşabın doğası beyazın softluğunda buluşmalıdır. Perde, duvar, biblo ve koltuk kumaşlarında ne kadar beyazı kullanırsanız mobilya ve ahşaplarda okadar meydana çıkacaktır.

 

 
2 Yorum

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir