İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Dekorasyonda Gözden Kaçanlar

Ev Dekorasyonu 12 Ağustos, 15:13'de eklendi

Ev dekorasyonu konusunda bugüne dek olabildiğine konu paylaşmaya çalıştık. Paylaşılan konularda genel olarak baktığımızda dekorasyona makro düzeyde irdelemeye çalıştık. Arada bazı konularda detaylara insekte bu durum total genel incelemelerden oluştu. İşte son yazımızda mikro düzeyde bir yazı paylaşıyoruz ve devamında lokal konularda bu doğrultuda gelecektir.

virginia-1

virginia 4

Dekorasyonda gözden kaçanlar dediğimizde ilk olarak mevzuumuz koltukları süsleyen ve hatta baştan aşağıya farklı bir görünüm kazandıran kırletn ve minderler. Sadece koltuklarda değil, ev dekorasyonu içinde bench üzerlerinde ve karyola üzerlerinde olmak üzere birçok mekanda bu şirin yastıklar kullanılmakta. Kullanılan dekorasyon biçimine göre belirlenecek olan minderler ortamın genel dekorasyon stiline uygun olmalıdır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta minderler zıt renklerde kullanılabilmesi özelliğidir. Bu zıtlık dekorasyon stiline aykırı olmayacak aksine canlılık kazandıracaktır.

Örnek olarak koltuk kumaşı seçerken ara renklerde kaverengi tonları kullandığımız zaman, tamamlayıcı kırlentileri de bu tonlarda kullanabiliriz ancak desenli ve zıtlık oluşturacak şekillerde bir kumaş olması gerekmektedir. Burada tavsiyemiz kırlentinin tamamen zıt renklerde tercih edilmesidir. Bu durumda yeni soft kumaşların renk çeşitliliğinden faydalanmak gerekir. Örnek modelimize bakacak olursak Yapboz köşe takımında kullanılan renkler oldukça canlı. Dikkat ettiğimiz zaman çok canlı durmasının sebebi zıt renklerde çiçek desenli kırlentiler kullanılmasıdır.

Diyeceğimiz o ki özellikle koltuk modellemelerinde renk seçiminde kırlentilerde uyumlu zıtlık oluşturulursa çok canlı mobilyalar elde edebilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başlıklar: ,
 
Bumerang - Yazarkafe
Basit Dekorasyon İpuçları

Basit Dekorasyon İpuçları

0
0
19 Nisan, 15:51
Salon da Renk Karmaşası

Salon da Renk Karmaşası

0
0
16 Şubat, 16:14
Kendin Yap

Kendin Yap

0
0
6 Şubat, 23:58
Gülben Ergen’in Evi

Gülben Ergen’in Evi

0
0
9 Temmuz, 15:56
Demet Akbağ’ın Evi

Demet Akbağ’ın Evi

0
0
9 Temmuz, 15:52
Ev Dekorasyonunda Mobilya

Ev Dekorasyonunda Mobilya

0
0
11 Ocak, 13:59
2016 Ev Dekorasyonu Trendleri

2016 Ev Dekorasyonu Trendleri

0
0
8 Ocak, 14:14
En Baba Koltuk Modelleri

En Baba Koltuk Modelleri

0
0
18 Haziran, 17:58