Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Dekorasyonda Berjer Kullanımı

Evimizde genel olarak koltukla kombine edilmiş tekli koltuklar kullanmaktayız ve bu koltuklar bir köşe oluşturma ihtiyacından ziyade koltuğu tamamlayan yani odanın bütünlüğünü tamamlayan özelliktelerdir. Berjer ise tekli koltuktan biraz farklı yapıdadır ve son zamanlarda koltuk takımlarının vazgeçilmez unsuru olmuştur.

Berjer tekli koltuktan farklı olarak koltuk takımıyla beraber lanse edilse bile sırtı biraz daha yüksek, daha minimal ve koltuk üçlülerinden farklı bir tasarıma sahiptir. Tekli koltuk ise mevcut üçlü koltuğun teklisi gibidir. Berjeri tekli koltuktan ayıran en önemli özelliği takımdan farklı tasarımda olmasıdır.

Bununla birlikte berjer koltuk takımından zıt renklerde olabilmektedir ve bilhassa şimdilerde tamamı çiçek desenli olarak sunulmaktadır. Yine berjer modern olabileceği gibi avangardt da olmaktadır.

Şimdi gelelim asıl olan meselemize.. Ev dekorasyonu düzenlemelerimizde önemle vurguladığımız şey mevcudu kullanabilmektir. İşte bu nokta da koltuklardan geriye genellikle berjerler kalmaktadır. Dolayısıyla berjerleri dekorasyonda kullanmak gerekir şimdi örneklerle berjerleri dekorasyonda kullanalım…

berjer

Arta kalan berjerlerinizi evinizde güzel bir çalışma köşesi yaparak ve burada kullanarak değerlendirebilirsiniz. Berjer hem az yer kaplayacaktır hem de çalışma koltuğüuna nazaran daha rahat olacaktır.

klasik berjer

Salonunuz yeterince genişse yeni koltuklarınıza antiparalel sırtı dönük bir şekilde berjer köşesi oluşturabilir hatta önüne açıpan yapay çömine kurabilirsiniz.

dekorasyonda berjer kullanmak (3)

Mekanda sadece berjer kullanıyorsanız arkadan sarkıtma lamba ve sehpa kullanarak dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.

dekorasyonda berjer kullanmak (7)

Yatak odanız eğer genişse berjer kullanmanız hem dekoratif açıdan hem de kullanım açısından güzel olacaktır. Hatta berjer ayak ucuna küçük bir puf yaptırırsanız dinlenme oturağı yerine bu köşe mükemmel olacaktır.

dekorasyonda berjer kullanmak (8)

Berjerinizi mevcut mobilyanıza uydurmanız da zor olmayacaktır. Mobilyanız beyaz ise ahşap kısımları beyaza boyatabilir kumaşları da açık renkte kaplatabilirsiniz.

dekorasyonda berjer kullanmak (6)

Dediğimiz gibi yeni koltuk modellerinden berjer kullanılmakta ancak eski berjerinizi takım karşısına berjer kullanarak farklı bir dekorasyon enstantenesi oluşturabilirsiniz.

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir