Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Dekorasyonda Alçıpan Duvar Kullanımı

Bu yazımızda farklı bir dekorasyon tavsiyesi ile karşınızdayız. Genellikle dekoratif tavanlarda ve ısı yalıtımı konusunda duvarlarda alçıpan kullanılmaktadır ancak bu sefer iç mimari de kullanımını farklı boyuta taşıyoruz.

Evinizde doğru mimari bölüm kullanılmadıysa !

Bu durum genellikle profesyonel yardım alınmadan müstakil ev yapımında sorunsal olarak karşımıza çıkmakta. Ya çok odalı ama kullanışsız mekanlar ya da büyük bir salon kombinasyonlu fonksiyonsuz evlerle karşılaşabiliyoruz bu durumda;

alçıpan

Genişçe ayrılan bir salonunuz var ve siz küçük bir ardiye ya da küçük odalarla bölümler oluşturmak istiyorsunuz ozaman alçıpan duvar sistemini kullanmanız hem mimari açıdan hem de maddi açıdan iyi sonuç almanızı sağlayacaktır. Bu sistemle evinize ek bir yük getirmeden ve yerden kazanım sağlayarak bölümler oluşturabilecek ve saten duvar görünümünü kazanabileceksiniz.

Sistem kurulumu ve uygulanışı bir usta için zor değil. Önce profil dikmeler tavan ve zemin arasına paralel şekilde sabitlenir ve profil bitiş noktalarından birbirlerine kenetlenir. Son olarak alçıpanlar monte edilir ve sonunda duvar oluşturulur. Yalıtım için arada köpük kullanılabilir.

[colored_box color=”blue”]Ancak bu sistem evin içinde uygulanmalıdır dış cephede yalıtım da yeterli değildir.[/colored_box]

 

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir