Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Mevsimlerden ‘Yaz’

Aksesuar Kullanımı, Yerleşimi – 2

Aksesuar 16 Eylül, 16:55'de eklendi

İlk yazımızda aksesuar, yani tamamalayıcı malzemelerinin kullanımından bahsetmiştik bu yazımız devam niteliğinde olmaktadır. Özellikle dekorasyon stiline göre değişen kulllanım şekilleri genel ev yapımına ve malzemelere göre de değişmektedir. Örnek olarak ahşap malzemelerin ağırlıkta olduğu, kır evlerinde country tarzı benimsenirken dekorasyon malzemeleride uygun ahşap ürünler olmalıdır.

dekorasyonda-aksesuar-kullanımı-1

Koltuklar açık renklerde ve duvarlar da beyaz renklerde olursa hem aydınlık konusunda ki sıkıntıyı ortadan kaldırırız hem de mekanda kullanılan ürünlerin meydana çıkmasını sağlamış oluruz. Sadece klasik süs eşyaları değil mat metal aksamında aksesuarlarla da desteklenebilir. Bu gibi alanlarda açık renkte porselen malzemelerde oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyacaktır.

dekorasyonda-aksesuar-kullanımı-2

Duvarlarda taş işlemeler ya da imkanlar dahilinde taş görünümlü duvar kağıtları da kullanılabilir. Bu hem ortama ayak uyduracak hem de genel doğallığı bozmayacaktır.

Klasik konseptte dizayn edilmiş bir mekanda varaklı biblolar ve yüksek vazolar, aynı zamanda tablolarda da oymalı çerçeveler tercih olmalıdır. İhtişam, gösteriş ve nam değerleri bütünü olan kraliyet dekorasyon stilinde ise bu dediklerimizin abartılmış şekliyle kullanılması ihtimalini düşünebilirsiniz.

dekorasyonda-aksesuar-kullanımı-3

Modern Konsept tarzında bir mekan yerleşimi sözkonusu ise durum biraz farklı olmakta. Burada çerçevesiz tablolar, modern süs eşyaları, metal çerçeveli albümler, geometrik cam sürahiler, asimetrik biblolar ve parçalı ama bağımlı tablolar kullanılabilir. Tabi uçuk bir fikir olabilir ama gelenkten süs eşyası çini vazoları modern bir prezentasyonda kullanabilmek için farklı bir şey deneyebilir, yukarıda gördüğünüz görseldeki gibi çini bşblolardan, vazolardan tablo oluşturabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başlıklar: ,
 
Bumerang - Yazarkafe
 
Ahşap Lambalar

Ahşap Lambalar

0
0
9 Mart, 08:44
2016 Aksesuar modelleri

2016 Aksesuar modelleri

0
0
8 Kasım, 15:22
Salon Dekorasyonunda Renk Uyumu

Salon Dekorasyonunda Renk Uyumu

0
0
24 Şubat, 12:20
Yemek Odası Aksesuar Seçimi

Yemek Odası Aksesuar Seçimi

0
0
25 Ekim, 14:03
Dekoratif Papağanlar

Dekoratif Papağanlar

0
0
22 Ekim, 18:52
Modern Dekorasyonda Zebra Perde

Modern Dekorasyonda Zebra Perde

0
0
30 Eylül, 17:32
Salon Dekorasyonu Aksesuar

Salon Dekorasyonu Aksesuar

0
0
7 Eylül, 11:48