Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Dekorasyona Stilinizi Yansıtın

Dekorasyon aslında zevklerin ihtiyaçlarla bağdaşarak dışa vurumudur. Genel olarak özellikle evlerimizde kullandığımız mobilya, aksesuar ve çeşitli gereçler bir amaca hizmet ederler. İşte bu noktada insan istekleri ve yaşam stili devreye girer ve sonuçta zevklerle yoğrulmuş bir düzensel çerçeve meydana gelir.

Başlığımıza baktığımızda aslında zaten dekorasyon bizim zevklerimizin yansımasını oluşturur ve bu aşamada bir anlam karmaşası yaşanabilir. Dekorasyon bir stilin dışa vurumudur ancak stil göreceli bir kavramdır. Hal böyle olunca herkezin kendine özgü bir dekorasyon stili meydana gelir. İşte bu noktada dekore ederken stilinizi yansıtabilmekte oldukça önemlidir. Ev dekorasyonumuz yaşam tarzımıza dolayısıyla zevklerimizle bağdaşıyorsa bu içsel mutluluğumuza etki eder.

Dekorasyon stilinden kast ettiğimiz şeyi anlamışsınızdırki genel kullanışı etkileyen düzeneği tarzımıza uygun hizalamak ta diyebiliririz.

 

Herkezin kendine özgü bir yaşam tarzı vardır ve her insan farklı şeylerden hoşlanır. Kimi klasik tarzda bir dekorasyondan hoşlanırken, kimi modern çizgilerde ve sade bir mekansal düzenden hoşlanır. Bazıları ana uç renklerden hoşlanırken, bazıları da doğal ara renklerden hoşlanır. İşte bu gibi faktörlerle yoğrulan ev dekorasyon düzeneği sizin stilinizi yansıtacaktır.

 

Dekore etmeden önce mutlaka zevklerinizi bir gözden geçirin aksi takdirde salt yeni bir düzenleme için hoşunuza giden her metayı aldığınızda bir karmaşa ile karşılaşmanız olasıdır. Örnek olarak moden asimetrik bir duvar ünitesi aldığınızda aksesuar olarak uzak doğu enstanteneleri kullanmanız olağan bir çelişkidir. Bu durumda genel dekorasyon yapınıza zevkleriniz doğrultusunda karar verdikten sonra, ihtiyaçlarınızı yapbozun parçalarını birleştiriyor gibi karşılamaya çalaışın.

Burada aslolan zevklerinize hitab eden dekorasyon stiline uygun olan, genel yapıyı bozmayan malzemeler kullanmanızdır. Aslında zaten zevkleriniz dahilinde karar vereceğiniz için genel sonuç itibari ile bir bütünlük sağlanacaktır diye düşünüyorum.

 

 

 

 
2 Yorum

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir