Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Dekorasyon da Kitaplık

Ev dekorasyonumuzda kitaplıkların yeri oldukça önemlidir çünkü hem kullanım ihtiyacını giermesi hem de dekorasyona ayrı bir tat vermesi bakımından dizayn edilebilen bir türevdir. Şimdi dekorasyonda kullanılan çeşitli kitaplık modellerini size fikir sağlaması açısından paylaşacağız.

ev dekorasyonunda kitaplık (3)

Genelde kütüphanemizi kare doksan derece açıyla raf sistemi şeklinde yaparız. Ancak biraz standartlardan sıyrılıp 45º açıyla dizmeye nedersiniz.

ev dekorasyonunda kitaplık (1)

Son zamanlarda tasarımı yaygınlaşan kitaplık modellerinden biri de ağaç sliüeti. Ağaç şeklinde dallara kitaplarınızı koyarak dekoratif bir görünüm ile sonuca gidebilirsiniz.

ev dekorasyonunda kitaplık (8)

Tamamen farklı bir dekorasyon stiline ulaşmak için bu benzersiz tasarım da düşünülebilir. Birbirinden farklı yuvarlak paletler oluşturulup farklı renklere boyayarak elde edilebilir. Ancak dökme hazır varsa düşünülebilir aksi halde özel yaprıtmak biraz zahmetli olacaktır.

ev dekorasyonunda kitaplık (7)

Bu da bütün bir durvarı kütüphane olarak düşünülen bir örnek. Dikkat ederseniz her kare eşit değil, yerine dar, küçük ve büyük karelerden oluşturulmuş.

ev dekorasyonunda kitaplık (4)

Gömme dolap ve portmantolarda gördüğünüz gibi kitaplığınızı da kapı üstlerine özel byutlarda yaptırarak yerden de tasarruf sağlayabilirsiniz.

ev dekorasyonunda kitaplık (1)

Çok farklı bir kitaplık çalışması daha. Tamamıyle asimetrik bir ürün ve hepsinin karışımı diyebiliriz.

ev dekorasyonunda kitaplık (6)

Bu biraz uçuk bir fikir..Ev de değil ancak mağazalarda seperator olarak düşünülebilecek bir dekorasyon çalışması.

ev dekorasyonunda kitaplık (5)

Simetriyi seviyor ve orda huzur buluyorsanız raf sistemini buradaki gibi basit yöntemi uygulayabilirsiniz. Ancak önemli nokta rafları beyaz renklerde düşünmeniz ortamı biraz rahatlatacak, kitapların karmaşık duruşunu ve rengini biraz olsun kamufle edecektir.

kitaplar-için-dekorasyon

Son örnek ise dar mekanlarda hemen hemen her alanı değerlendirmek adına hayata geçirilen bir fikir, neden olmasın? Merdiven altlarını değil basamakları dahi kitaplık olarak kullanmak yerden kazanmak için iyi bir düşünce ancak kitaba saygı duyanlar için belkide eleştiri kaynağı olabilecek bir çözüm.

 

 
3 Yorum

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir