Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Mevsimlerden ‘Yaz’

Çatı Katı için Dekorasyon Önerileri

Ev Dekorasyonu, Faydalı Bilgiler, Manşet 17 Şubat, 17:21'de eklendi

Her evde atıl kalan mekanlar bulunmaktadır, bu merdiven altı ve ardiye odası olabileceği gibi çatı katı da kullanılmayan, kaderine terk edilmiş mekanlardan. Daha önce merdiven altı nasıl değerlendirilir konusunu dekoratif çözümlerle irdelemiştik bu yazımızda da çatı katı için dekoratif çözümleri ele alıyoruz.

çatı katı dekorasyonu (6)

Çatı katı bazen es geçilebiliyor buna sebep olan faktörler ; ekonomik, yalıtım, alışkanlık ve farklı düşünceler olabiliyor. Aslında kullanıldığında çok güzel dekoratif mekanlardır.

çatı katı dekorasyonu (5)

Eğer evinizde çatı katı var ise ve yeterli odanız yoksa çatıkatını yatak odası olarak değerlendirebilir sitresten uzak bir uykuya erişebilirsiniz. Biliyorsunuz ki yatak odası normal yaşam alanlarından tamamen sıyrılmış olması gerekir hele ki farklı bir katta olduğunu düşünürsek oldukça güzel sonuçlar alabiliriz.

Bununla birlikte çatı katında bulunan pencere de yatağa uzanırken yıldızları seyretmek te keyif verecek ve uyku öncesi terepi olacaktır. :)

çatı katı dekorasyonu (3)

Çatı katı bölümü oyun odası olarak kullanılmasını da tavsiye ediyoruz çünkü mekanın peyzajı ve kullanımı açısından güzel ve doğal sonuçlar elde edbiliyorsunuz.

Çatı katını giyinme odası olarak kullanabilirsiniz. Birçok kıyafetiniz varsa ve gardrobunuz yeterli gelmiyorsa çatı katı giyinme odası için de kullanılabilir.

çatı katı dekorasyonu (2)

Çatı katını dinlenme odası olarak kullanmanız da mümkün. Sessiz bir ortam için bu mekanlar tercih edilebilir. Kitap okumak, çalışmak ve dinlenmek için ideal bir ortam oluşturabilirsiniz.

çatı katı dekorasyonu (1)

Çatı katı sizin için ikinci bir oturma odası olarak ta kullanılabilir. Tabi minimalist ve çözümcül koltuklar kullanın. Küçük bir tv ve sehpası ile mekanı tamamlayın böylece oturma odanız dolduğunda yedekte olan bu odayı kullanabilirsiniz.

çatı katı dekorasyonu (4)

Çatı katını çalışma odası için kullanabilmeniz de mümkün. Dinlenme odasında olduğu gibi sessiz ve sakin mekan olan çatı katına lokal ışık vereceği için pencere önüne koyduğunuz masa da çalışma alanınızı oluşturabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

 
Bumerang - Yazarkafe
 
Beğendiğiniz Kitap

Beğendiğiniz Kitap

0
0
25 Nisan, 14:22
Şapka Tasarımcısı

Şapka Tasarımcısı

0
0
24 Nisan, 15:31
Basit Dekorasyon İpuçları

Basit Dekorasyon İpuçları

0
0
19 Nisan, 15:51
Mıknatısın Gücü !

Mıknatısın Gücü !

0
0
18 Nisan, 12:15
Mevsim Salatası !

Mevsim Salatası !

0
0
17 Nisan, 10:53
Kozmetik De Dekor !

Kozmetik De Dekor !

0
0
16 Nisan, 14:06
Dikiş Çalışması !

Dikiş Çalışması !

0
0
16 Nisan, 11:40
Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

0
0
15 Nisan, 09:55