Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Carpex ile Mağaza Koku Tasarımı

Kurumsal koku tasarımı, büyük alanların kokulandırılması ve kötü kokuların giderilmesi konularında faaliyet gösteren Carpex, dünya standartlarında üretim yapan bir marka özelliği taşıyor. Yenilikçi çözümler üreten ve yüksek teknolojilerle üretim yapan şirket, kurumlar ve mağazalar için sonuç odaklı kokulandırma projeleri gerçekleştiriyor. Geniş ölçekli alanların kokulandırılması için en iyi difüzyon cihazlarından oluşan mağaza koku makinesi ürünlerini kullanıyor. İmza koku özellikli kurumsal kokuların üretiminde ise %100 saf bitki özlerinden yararlanıyor. Carpex ortam kokularının içinde alkol ve zararlı kimyasal maddeler bulunmuyor.

Uzmanlarca Tasarlanan Kurumsal İmza Kokuları Keşfedin

 Mağazanızın faaliyet alanına uygun olarak tasarlanan imza koku, sadece sizin kurumunuza ait olacak şekilde üretiliyor. Alanındaki uzmanlar tarafından beğenilerinize ve taleplerinize uygun olarak  tasarlanan kokular, temiz bir atmosfer yaratmanın yanı sıra işlerinizdeki verimliliği de artırıyor. İmza koku tasarımı, mağazanızın kendi kimliği ile bütünleşen özel bir kokusunun olmasına ve müşterilerin aklında yer etmenizi sağlıyor.

Mağazanız için üretilen kurumsal koku, mağaza koku sistemleri ile tüm kullanım alanlarınıza uyarlanıyor. Mikro difüzyon teknolojisi ile üretilen mağaza koku makinesi cihazları, sıvı formdaki aromaları 1 mikrondan küçük parçacıklara ayrıştırarak ortak alanlara homojen bir şekilde yayılımını sağlıyor. Böylece mağaza parfümleri etkin bir şekilde ortama yayılıyor. Mükemmel yerleştirme planı ile mağaza kokulandırma işlemi gerçekleştiriliyor. Koku cihazları, ergonomik tasarımları ve teknik özellikleri ile işlevsel olup her türlü gereksinime cevap verecek şekilde tasarlanıyor.

Uzmanlarca Tasarlanan İmza Kokularla Verimlilik Kazanın

 Carpex, kokusal pazarlama çalışmalarını kokunun insanlar üzerindeki etkilerini kanıtlayan araştırmalar doğrultusunda sürdürüyor. Çünkü yapılan bilimsel araştırmalar, satın alma kararının %60’ını kokuların sağladığını gösteriyor. Pek çok araştırma örneği de bu durumu doğruluyor. 1995 yılında Amerika’da bir süpermarketin tamamına fırından yeni çıkmış taze ekmek kokusu veriliyor. Koku, ekmek reyonundaki satışları anında 3 katına çıkarıyor. Montreal Alışveriş Merkezi’nde yapılan bir diğer araştırmada ise ortak alanlara verilen koku sayesinde satışlar %14 oranında artıyor. Belçika’da yapılan başka bir araştırmada kitap mağazasına çikolata kokusu veriliyor ve kitap satışları dikkat çekici oranda artış gösteriyor.

Kokular, çalışan personel üzerinde de etkili oluyor. Mesela, lavanta kokusunun çalışma isteğini arttırdığı, çalışanları motive ettiği biliniyor. Mağaza kokulandırma projeleri, hem müşteriler hem de mağaza personeli üzerinde olumlu sonuçlar yaratıyor. Mağazanıza özgü imza koku tasarlatmak ve mağaza koku sistemleri kurdurtmak için Carpex ile kurumsal koku çalışması yapabilir ve iş verimliliğinizi arttırabilirsiniz. Kendi firmanıza özgü bir kokuya sahip olmanın müşterilerinizle aranızda nasıl bir bağ oluşturacağını görmek için hemen harekete geçin!

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir