Bütün Ev Tek Oda da

Amsterdam daki bu sıradışı loft hotel (zoku) concrete firmasının ilk otel çalışması. Oldukça dikkat çekici ancak bir o kadar da fonsiyonel.

loft fonsiyonel otel (7)

loft fonsiyonel otel (6)

Oda tasarımında hemen hemen bir evin bütün ihtiyaçlarını ve alanlarını karşılamak adına bir yerleşim söz konusu. Mesela merdivenin duvara saklanması oldukça ilginç. Belki klostrofobisi olanlar için bazı bölümleri cazip gelmeyebilir ancak genel manada başarılı bir çalışma olmuş.

loft fonsiyonel otel (8)

loft fonsiyonel otel (5)

Dekorasyonda sadelik ve yalınlık var. Her şey absorve edilebiliyor olması dağınıklı hissiyatını gidermeyi başarıyor ancak ben bu tarzda dekorasyon stillerinin dağınıklık hissiyatından kurtulamıyorum. Sanki bir karmaşalık düzensizlik var gibi.

Ancak concrete , endüstriyel tasarıma farklı yaklaşarak profesyonel seyahat edenlerin ve bütün ihtiyaçları bir arada karşılama amacında olanların ihtiyaçlarına cevap vereceğini belirtiyor.

loft fonsiyonel otel (3)

Bu çok başarılı, klasik otel odalarında suit ve özel odalar da gördüğümüz koltuk modellerinden bir üçlü yerleşimi yapılmış ancak oldukça rahat olacağını düşündüren bir görüntüye sahip.

loft fonsiyonel otel (2)

loft fonsiyonel otel (1)

Home ofis diye tabir ettiğimiz ev dekorasyonu tarzını otel anlayışına kavuşturan Zoku bu alanda farklı bir otel kmliği oluşturacak gibi görünüyor. Özellikle uzun seyahat eden aileler özellikle Japon aileler için ideal bir otel merkezi olacak gibi duruyor.

Görsel Kaynak: concrete

2 Yorum

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir