Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Bilgisayarınızın Performansını arttırın

Bilgisayarınızın performansını arttırmak istiyorsanız bir kaç ipucu verelim dedik. Öncelikle donanım ve işletim sistemi çok önemlidir. Donanım iyi fakat işletim sistemi eski ve güncel değilse bilgisayarınızdan gerçek verim alamazsınız. Bunun için 2gb bellek ve yeterli işlemciye sahip bilgisayarlar için windows 7 en doğru seçim olacaktır. Bunun yanısıra güncelemer de ihmal edilmemeli. Şimdi bir kaç ipucu verelim;

  • Bilgisayarımız 3gb dan az bir ram’a sahipse ve windows vista ya da windows 7 kullanıyorsanız mutlakaen azından aero özelliğini kapatmalısınız.
  • Hızlı açılış için başlat menüsüne gelin, arama kısmına :  msconfig , yazın. önyükleme seçeneklerinden-gelişmiş seçeneklere ve ordan işlemci çekirdeğini desteklediği kadar işaretleyin. Daha sonra başlatma seçeneğine gelin ve ordan bilgisayar açılışında otomatik başlayacak olan programlardan gereksiz olanları ya da otomatik başlamasına gerek olmayan programları de aktif edin. En sonunda çık ve bilgisayarı yeniden başlat ve çık seçeneğini tıklayın. Sonunda eğer bilgisayarınız çift çekirdek ve üzerinde ise açılışın ciddi mana da hızlandığını göreceksiniz..
  • bilgisayarını hızlandır
  • Bilgisayarınızın başlat kısmına Disk yazın ve disk birleştirmeyi açın. Parçalanmış dosyaları birleştirecek ve bilgisayarınızın performansının düşmesine engel olacak.
  • Ram çok önemlidir xp sonrası iletim sistemi kullanıyorsanız mutlaka 3gb ve üzeri ram kullanın.
  • Gereksiz bulduğunuz üçüncü parti yazılımları revo uninstaller gibi programlarla kaldırın.

 
2 Yorum

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir