Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Benzersiz Mimariler SODAE House

Benzersiz Mimari eserler etiketi altında yeni bir paylaşım serimize başlamış bulunuyoruz. Bu yazımızda Hollandalı mimarlık firması VMX Architects tarafından tasarlanan ve dizayn edilen SODAE House‘un benzersiz mimaride buluşmasını sizlerle paylaşıyoruz.

sodae house (6)

 

VMX Arcihetcs tarafından tasarlanan ev oldukça farklı bir yapıya sahip. Ev Hollanda’nın Amsterdam kentinde doğal bir alanda (bahçe: 1200m² bina: 500m²) bulunuyor. Mimari ekip evi tasarlarken Zuid ve Rembrand Kulesi ile uçak yapısından esinlenmiş. Oturma odası ve mutfak bir sonraki yazımızda bahsedeceğimiz LOFT dekorasyon örneği ile birinci katta düzenlenmiş.

Banyo ve yatak odası ise arka tarafta bahçeye doğru konumlandırılmış ancak bu mimari düzen ülkemiz geleneklerine biraz fazla transparan geliyor.:) Tabi tamamen camekan özelliği ile dışardan görmek oldukça zor. Bodrum da fonksiyonel kullanılmış ve ev sinema keyfi yaşama imkanı sunarken aynı zamanda fitnes salonu da içermekte. VMX Mimarlık firmasının diğer tasarımlarını merak ediyorsanız – burada

3 Yorum

Bir Cevap Yazın