İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Çocuk Odası 5 Ocak, 15:15'de eklendi

bebek odası dekoru

Bebek odası dekorasyonu dikkat ve özen ister bu sebeple bebişlerin odasında kullanılacak olan tekstil, boya ve mobilyanın nasıl kullanılacağı, ne karakterde olduğu önem arz eder. Şimdi birlikte analiz edelim.

Zeminde ne olmalı?

Ev dekorasyonunda her mekan sağlıklı olmalıdır ancak bebek odasında bu duruma daha da dikkat etmek gerekmektedir. Bu bakımdan materyallerin olabildiğine doğal malzemeden yapılmış olmasına dikkat etmemiz gerekmektedir. Zeminde kullanacağımız halının mutlaka sık yıkanabilir pamuk, viskon gibi malzemelerden oluşan kilim ve ince halılar tercihimizdir.Bu tür halıların ayrı bir özelliği ise tüğ dökmemesidir ki bu çok önemli özellikle alerjisi olan bebekler için kesinlikle gözardı edilmemesi gereken bir etkendir.

bebek odası halı

Kullanılacak Nevresimler

Hava geçirgenliği özelliği ve doğallığı ile %100 pamuktan takımlar kullanılması anne babaların dikkat etmesi gereken özelliktir. Bununla birlikte nevresimlerin renksel özellikleri de dikkat edilecek ikinci bir özelliktir çünkü psikologların çocukların zihinsel gelişiminde renklerin etkili olduğunu dile getirmektedirler.

Aksesuarlar

Kullanacağınız aksesuarlarda yine bebeğin sağlığını düşünmeniz en önemli etken. Öncelikle malzemenin doğal olması dikkat etmemiz ilk husus olurken sonrasında cisimlerin yumuşak ve küçük parçalı olmamasına özen göstermemiz gerekmektedir.

Kullanılacak boya ne tür de olmalı?

Evin genelinde de tavsiye ettiğimiz asıl olduğu gibi bebek odalarında kesinlikle su bazlı boya tercih edilmelidir. Sadece odanın boyası değil mobilyaların ve metallerin boyası da insan sağlığına zararı olmayan özellikte olmasına dikkat edilmelidir. Boyanın kokusuz olması ve sağlığa zararlı olmaması oldukça önemlidir. Bu nokta da EN71-3 Avrupa standartlarında kalite belgeli boyaların kullanılması uygundur.

bebek odası

Bebek odasında renk nasıl olmalı?

Bebeğinizin gelişiminde uyku düzeni ve ruhsal gelişimi en önemlisidir. Bu sebeple bebek odası dekorasyonunda pastel tonlarında seçilmesi doğru olacaktır diye düşünüyoruz. Bununla birlikte çeşitli figürlü, sayılı aksesuarların ve tekstilin sarı ve turuncu tonlarında kullanılması mekanı canlandıracak ve dekorasyona enerji depolayacaktır.

Bebek odasında mobilya

En önemli konulardan biri kuşkusuz. Mobilya paylaşımlarımızda da belirttiğimiz gibi özellikle lam kaplamalı malzemelerin E1 standartlarında sağlığa zararlı olmayan özellikte olması oldukça önemlidir. Ayrıca daha yumuşak hatlı tasarımlar bebeğin güvenliği açısından da önemlidir. Bununla birlikte bebeğinizin zamanla büyüyeceğini de göz önünde bulundurarak mobilyaların altına girebileceğini düşünerek yerden yüksek olmamasını da göz ardı etmemelisiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

 
Bumerang - Yazarkafe
Teepee kids

Teepee kids

0
0
18 Nisan, 13:38
Oda da ‘MONTESSORİ’

Oda da ‘MONTESSORİ’

0
0
5 Mart, 01:14
İkiz Çocuk Odası Örnekleri

İkiz Çocuk Odası Örnekleri

0
0
5 Şubat, 11:58
Genç Odası Düzeni

Genç Odası Düzeni

0
0
11 Şubat, 20:22
Oda Yerleşimi

Oda Yerleşimi

0
0
27 Ekim, 19:12