Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Bear House Design

Ev dekorasyonu düzenlemelerinde modernite kurgulandığında doğru çizgilerde bütünleştirmek mühim bir meseledir. Bu yazımızda bu çizgiyi başarılı şekilde kurgulayan Onion tasarımı 2012 yılında Tayland da düzenlenen Bear House dekorasyonu görsellerini paylaşıyoruz.

ev dekorasyonu interiors (4)

ev dekorasyonu interiors (9)

ev dekorasyonu interiors (10)

Bear House Tayland Bangkok şehrine üç saat uzaklıkta kurulu üçkatlı bir yapının tadilat ve düzenlenmesi yapılan eşsiz tasarımlardan biri. Evin girişinde duvar boyu uzanan mutfak ve yaşam alanı düşünülmüş. Duvarlarda tamamen kaplanan ahşap meşe ise Tayland geleneklerine uygun pozisyonda kurgulanmış.

Evin ilginç yönlerinden biri ise Osmanlı zamanında kullanılan kapı tokmağıdır. Biliyorsunuz ki Osmanlı zamanında kapılarda iki tokmak bulunurdu ve biri ince diğeri kalın ses çıkarırdı. İnce tokmak vurduğundan gelenin bir bayan olduğu anlaşılır ona göre kapı açılırdı, diğer tokmak vurduğunda ise gelenin erkek olduğu anlaşılır kapı açmadan önce beklenirdi. Bu evde ise dört adet tokmak kullanılmış. Biri yetişkin için, biri çocuk için ve çok daha büyük ve çok daha küçük şeklinde düşünülmüş.

Oturma odasının hemen önünde havuz yer alırken duvarda grafiti sanatçılarından başarılı duvar grfikleri görmek mümkün. Sonuç olarak modern mimari ile yerel görenekler birlikte başarılı bir şekilde resmedilen bu ev bizim oldukça ilgimizi çekti.

 

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir