Banyo Dolabı Aldık Size Sorumuz Var ?

Soru: banyo dolabı ve lavobo üstü aynalı dolap siparişi verdik,mdf balonpress diye anlaştık ancak sadece kapaklarını mdf yapmış,tabi çok kızdık,”kapaklar banyoda duracak geri kalan salonda mı duracak” dedik,adam bize mutfak dolaplarınıza gidip bakın balonpress sadece kapakta olur kasada olmaz,dedi,hem mdf yapmamış hem balon press.adamın bizi kandırmaya çalıştığını düşünüyoruz yoksa gerçekten kasa mdf balonpress olmaz mı?

Neşe Yağmur

Cevap: Neşe hanım öncelikle Mobdizayn’a hoş geldiniz, ürününüz sizin için hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Alışverişlerde özellikle özel çalışmalarda sözleşmede her ayrıntı detaylı oalrak yazılmalı ve taraflar akitleşmelidir. Buradan sonra aksi bir durum olduğunda müdahale edilbilir ancak siz detayı konuşmadıysanız, ürün komple mdf olacak demedyseniz burada anlaşmazlık olmuş olabilir.

Balonpress denen uygulama bir kapak üzerine lam malzemenin yüksek sıcaklıkla preslenmesi ve bunu girintili çıkıntılı şekliyle beraber yapabilmesidir. Dolayısıyla komple iskelerin bu uygulamaya tabi olması mümkün görünmez (pratikte). Çünkü ciddi zaman alır. Bunun yerine balonpres şeklinde dayanıklı istiyorsanız highglos mdf ya da mdflam malzemeden iç iskelet tercihinde bulunabilirdiniz.

Sonuç olarak kasa mdf olabilir ama balonpres mdf genelde uygulanan birşey değildir. Sadece kapaklarda mebran uygulanmır. Ama komple mdf istiyorsanız bu mümkün olmayan birşey de değildir. Esenlikler dileriz…

2 Yorum

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir