Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Bahçede Havuz Keyfi

Bahçe dekorasyonundan daha önce bahsetmiştik bu sefer yine konumuzla ilgili ancak biraz farklı bir boyuttan bahçeyi ele alacağız. Bahçe de özellikle villa gibi büyük evlerin büyük bahçelerinde uygulanan havuzların dekorasyon da yerleşimi hakkında ilham kaynağı olabilecek görsellerini paylaşacağız.

Bahçe de kullanılan havuz dekoratif açıdan eşsiz bir görsellik sunarken aynı zamanda dinginlik verir. İyi bir çimlendirme bir havuzla tamamlanırsa mükemmel bir bahçe kombinasyonu ortaya çıkar. Genelde havuz kenarlarına fayans işlemi uygulanır ancak yerine taş döşemesi uygulanırsa ortaya daha doğal bir sonuç çıkartacaktır.

Bahçeye yapılacak olan havuz hem ebat hem de şekil faktörü değerlendirilerek ele alınmalı. Modern stilde havuz ve kır evinde uygulanacak doğal havuz düzenlemeleri kendi tarzına uygun seçilmelidir. Havuz boyutları da en az bu seçim kadar önemlidir ki eğer mekanı tam dolduran bir havuz yapmaya kalkarsanız ortaya spor olimpik yüzme tesisi hissi uyandırabilirsiniz.

Uygulanacak havuz iyi bir dekorasyon örneği olmalı çünkü ana amaç yüzmekle birlikte genel görselliğe dem vurmak. Yani bir yaz gecesinde havanın tatlı esintisi eşliğinde havuz başında bir safa mükemmel bir atraksiyon olacaktır diye düşünüyoruz. İşte burada havuzda özellikle iç ışıklandırma düşüncesi olağandır.

Önemli Not

Yanısıra eğer imkanlar buna müsait ise havuz altında camekan izlenebilir bir yeraltı odası da hiç fena olmaz :)

Siz de MobDizayn’da dekorasyon hakkındaki fikirlerinizi yazabilirsiniz iste info@mobdizayn.com adresine isterseniz aşağıdaki kutulara yorum bırakabilirsiniz.

 

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir