Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Avrupa Avrupa Dizi Dekorasyonu

Dizi dekorasyonları incelememize TRT 1 televizyopnunda yayınlanan fenomen bir aile dizisi AvrupaAvrupa dizisini konu alıyoruz. Dizi konusuyla ve karakterlerin başarılı oyunuyla seyircinin gönlünü kazanırken dizi de kullanaılan ev dekorasyonu da gözlerden kaçmıyor değil.

Dizi de genelde ağırlıklı iki mekan kullanılıyor bunlardan biri kız annesi dünür Gülbahar (Ebru Cündübeyoğlu)’ın evi diğeri ise erkek annesi dünür Nermin (Zuhal Topal)’in evi. Bu yazımızda Nermin hanım’ın evini yani modern konsepte dekore edilen dizaynı inceleyeceğiz.

avrupaavrupa-dizi-dekorasyonu

Ev dekorasyonu karakterlere uygun dizayn edilen alışılagelmiş moderniteye özgü yerleşime ve metalara sahip. İlk başta kamera yönüne yani tv’ye merkeze alan koltuk dikkatimizi çekiyor. Üçlü koltuk ve minder rengiyle konsepti oluşturan berjer de en az üçlü kadar ilgi çekiyor. İlk bakışta görüntüye önem veren bir tasarım gibi görünse de kavisleri rahatlık sunuyor havasında.

Renk kumaşları soft havasında ve arkadaki amerikan mutfak yerleşimine özellikle tezgah dolap arası fayansa uygun renklerde seçildiği için ortamda bir bütünlük sağlanmış.

avrupaavrupa-dizi-dekoru

Hemen üçlünün yanında kullanılan kuğu diyebileceğimiz üçlü zigon bu sene oldukça moda ve konsepte çok uymasa da iyi düşünülmüş. Aslında metal ayak koltuk altına giren bir zigon tercih edilebilirdi.

Hemen köşede kullanılan masa ahşap rengiyle bütünden ayrı dursa da zemin laminata uygun ve masa ayağı da modern havaya uygun bir görünüm sergilemekte.

avrupaavrupa-nerminin-evi

avrupa-avrupa-dizi-nermininin-evi

Mutfak oldukça başarılı modern ve sade… Dolaplar ve yemek masası tezgah aksamı açıkrenklerde ancak tamamlayıcı rengin koyu seçilmesi ürünün vurgulanması açısından başarılı. Dolap altlarında aşırıya kaçılmadan led kullanılması fayansın daha da göz alıcı olmasını sağlarken şık sandalyeler parmaklı oluşundan modern çizgileri geri planda tutmuyor.

avrupa-avrupa-dizi-nermin-mutfak

AvrupaAvrupa dizi dekorasyonunu incelemiş olduk. Konu ile ilgili öneri ve görüşlerinizi mutlaka bekliyoruz. Bir sonraki incelememizde (Rozebahar) Gülbahar hanım’ın evini inceleyebiliriz.

 
2 Yorum

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir