Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Adını Feriha Koydum Dizi Mobilyası

Dizilerde kullanılan en revaçta olan mobilyaları ve dekorasyon örneklerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda en çok izlenen dizilerden Adını Feriha Koydum dizisinde kullanılan yatak oda modeli örneğini ve alternatifini sizlerle paylaşacağız.

Show tv de yayınlanan ve izleyenlerince çok sevilen bir dizi Adına Feriha Koydum. Senaryo gereği alışıla gelen türk sineması konularıyla paralellik gösteren bu dizi aşk ve entrika dolu özelliklerinin yanısıra çekim mekanları, kullanılan mobilyalar ve dekorasyonuyla da ilgi çeken bir dizi. Dizi dekorasyonuyla ve kullanılan mobilyasıyla ilgimizi çekti ve hemen alternatifler üretme adına hazırlığımızı yaptık.

Genel kanı itibari ile oymalı gardroplu yatak oda modeli herkezin ilgisini çekmekte. Gerçekten bizim de ilgimizi çeken model aslında dizi ile ilgisi olmayan ama mobilya alacaklarında mobilyayı gördüklerinde heyecanlandıkları bir model.

 

 

Model öncelikle 2011 sezonunda sükse yapan ve 2012 mobilya sezonunda da revaçta olan Avangard Mobilya modellerinden birisi. Tabi görselde yayımladığımız ürün dizide ki mobilya modeli ile birebir aynı değil ancak ürünle paralel alternatifleri sunmaknasıl temin edebilirsiniz bu konuda yardımcı olmaktır. Bu anlamda sizlere iki örnek göstermiş olacağız.

 

 

İlk görselimizde ki model ve ikinci görseldeki modelin ve dizi deki modelin en önemli ortak özelliği şüphesiz gardrop modeli ve gardrop kapalarında uygulanan oyma şekillerdir. Kapaklar lake boya‘nın zerafetini sunarken ikinci görselde ki modelde iskelet kısımlarında sunta kullanılırken kapak kısımlarında boyama kullanılmış.

Tabi Mobdizayn olarak göze hitap etmesi için mobilyanın tamamında lake boyam kullanılması ilk tercihti. Ancak tamamında mdf üzerine lake boya kullanılması durumunda bütçemiz biraz zorlanacak demektir.  Aksine elinizi cebinize atmaya lüksünüz yoksa ozaman suntalam mdf kombinasyonu düşünülmeli.

 

 

Dizi görselinde gördüğümüz üzere bölüm anında yakaldığımız bir karede gardrop oymaları ve ortadan geçen şeritle birlikte sunduğumuz alternatiflerden birincisine daha yakın duruyor.

Şifonyeri karşılaştırdığımız zaman Adını Feriha Koydum dizisinde kullanılan mobilya şifonyer aynası kapanıp açılabilen özelliğe sahip. İlk görseldeki mobilya yuvarlak hatlara sahip olsa da ayna açılabilen özellikte olduğu için daha yakın diyebiliriz. Ayrıca aynayı sağa açtığımızda raf bölümü meydana çıkıyor ve mücevheratların koyulabileceğiz güzel bir mekan oluyor. Son olarak bu şifonyerin 2011 Mobilya Tasarım Ödülü aldığını dile getirmek istiyoruz.

Son söz; Biz dekorasyon‘un yeni adresi olarak sizlere dizi mobilyalarını talepler doğrultusunda sunmaya devam ediyoruz. Artık karar sizin. Eğer görsellerdeki mobilyalar hoşunuza gittiyse ve düşünüyorsanız bu konu hakkında siz de yorum yapabilirisiniz.

13 Yorum

Bir Cevap Yazın