2017 İsmob İzlenimleri

Evet kabul ediyoruz, bu yazımız geç oldu ancak hemen yarın İmob fuarının başlıyor olması bunun en büyük sebebi kuşkusuz. İstanbul Mobilya fuarının farklı tarihlere bölünmesiyle beraber biz de yazılarımızı böler olduk ancak tarihsel yakınlaştırma ile sıcağı sıcağına paylaşalım istedik.

Gelelim konumuza… 2017 Tüyap İsmob, geçen sene ile aynı trende sahipti diyebilirim, yani söylemek gerekirse önceki CNR canlılığı ve havası bu sene de koklanamadığı aşikardı. Daha çok İstanbul, Kayseri gibi şehirlerde yükselen ulusal markaların yer aldığı fuarda yeni yıl trendleri daha açık renkler ve daha doğal dokunuşlardı.

Özellikle yeşil tonları ve bitkilerin çok kullanıldığını gördük. Mobilyalarda doğal ağaç detaylarla birlikte agresif metaller yerine mermer yüzeylerle parlak metalleri kullanılmaya başlanmış.

Bu sene bizim yeni sezon trendlerinde belirttiğimiz gibi fuar mobilyalarında da mermer masa ve sehpaların hakim kullanıldığını gördük. Doğallığı vurgulayan standlarda en agrasifi ise tamamen toprak üzerine mobilya sergileyen Alfemo mobilya idi.

Fuarda Vanessa ve Yataş’ı ayrıca takdir ettim. Çizgilerini bozmadan ve taş üstüne taş koyarak güncel mobilya modelleri tasarlamışlar. Özellikle Vanessa bu klasmanda varolduğunu bir kez daha kanıtlamış. İnegöl mobilyası dediğimizde  aklımıza gelenden fazlası vardı kesinlikle…

Son tahlilde fuar standları, ürünleri ve hizmetler gayet güzel. Geçen seneki ücretli otopark infialinden sonra bu sene sorunu çözmeleri yerinde olmuş. Ancak yineliyorum ki İstanbul da tek fuar olmalı ve firmalar yine aynı noktada güçlerini birleştirmeliler, aksi halde İstanbul mobilya fuarlarının bir İtalya, bir Çin mobilya fuarı gibi olmasını hiç kimse beklemesin…

Facebook Yorumları

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir